Bezpieczeństwo we własnym domu jest kluczową kwestią, ale koszty odpowiedniej ochrony są dość wysokie. Większość ludzi inwestuje w drogi i nowoczesny monitoring. Jest to jednak poważna inwestycja, na którą nie każdy może sobie pozwolić. Jeśli pomyślimy o swoim bezpieczeństwie już na etapie budowy domu unikniemy dużych kosztów. Dobrym sposobem na ochronę domu przed włamywaczami może być bowiem odpowiednio dobrane ogrodzenie. Jaki więc wybrać do naszego domu? Jak zwiększyć bezpieczeństwo siebie i swoich bliskich?

Przed czym ma nas chronić ogrodzenie?

Ogrodzenie może pełnić różne funkcje. Najczęściej dobieramy je pod względem estetycznym, aby pasowało do elewacji i stylistyki bryły domu. Najważniejszym zadaniem, jakie ma spełniać ogrodzenie jest jednak ochrona przed włamaniem. Chroniąc się przed niepożądaną wizytą nieznajomych, nie możemy jednak polegać na samym ogrodzeniu. Powinniśmy więc zainwestować w bardziej zaawansowane systemy alarmowe, zwłaszcza kiedy często wyjeżdżamy z domu na dłuższy czas. Jak mówi specjalista z firmy bojanogrodzenia.pl:

Jeśli chodzi jednak o samo ogrodzenie to powinno być ono na tyle solidne, aby zniechęcić włamywacza do jakiejkolwiek próby zbliżenia się do naszej działki. Porządny płot może także bardzo skutecznie spowolnić włamanie, dając nam czas na interwencję ze strony służb porządkowych.

Warto jednak pamiętać, że nie należy zmieniać swojej posesji w fortecę poprzez wprowadzanie dodatkowych groźnie wyglądających zabezpieczeń.

Jak dobrać ogrodzenie, aby skutecznie chroniło przed włamaniem?

Najskuteczniejszym sposobem zabezpieczenia działki przed włamywaczami są ogrodzenia pełne, tj. mury kamienne, betonowe mury pokryte tynkiem, gabiony lub ogrodzenia pełne z ozdobnych bloczków betonowych. Zabezpieczenie posesji tego typu ogrodzeniem jest jednak bardzo kosztowne i najczęściej decydujemy się na jego wykonanie jedynie w części frontowej. Równie skuteczne będą ogrodzenia półpełne, bazujące na opisanych powyżej z wypełnieniem z przęseł. Im wyższe ogrodzenie zastosujemy, tym większa trudność do pokonania dla potencjalnego włamywacza. Wszelkiego rodzaju systemy zabezpieczeń otwierania i zamykania bram oraz furtek stanowią dodatkowe utrudnienie dla niepożądanych gości. W przypadku ogrodzenia pozostałej części działki bardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą ogrodzenia panelowe z paneli 2D i 3D o minimalnej wysokości 153 cm. Zastosowanie podmurówki utrudni podkopywanie ogrodzenia przez zwierzęta i ich wejście na posesję. Panele 2D i 3D, ze względu na małe prześwity w oczkach są trudne do pokonania. Pamiętajmy, im wyższe ogrodzenie i gładsza powierzchnia płotu, tym trudniejsza bariera do pokonania.

Rate this post