Gabiony są konstrukcjami, które w ostatnich latach cieszą się wyjątkową popularnością. To nic innego jak metalowe konstrukcje, które wewnątrz wypełnia się specjalnymi odłamkami kamienia. Wykorzystuje się je głównie do zabezpieczenia skarp, chociaż można zastosować je także jako ogrodzenia, czy elementy aranżacji ogrodu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na ogrodzenie gabionowe.

Czym są ogrodzenia gabionowe?

Coraz częściej wybierane przez właścicieli posesji ogrodzenia gabionowe to wysokiej jakości konstrukcje. Wykonuje się je z połączenia dwóch materiałów — metalowej siatki i kamienia. Kosze, które tworzy się z wyjątkowo odpornego drutu stanowią w tym przypadku podstawę. Ich wypełnieniem jest kamień dostępny w różnych kształtach, wielkościach i kolorach. Możliwość wyboru materiału sprawia, że ogrodzenie to można dopasować na przykład do wyglądu budynku i odcienia jego elewacji. Wśród chętnie wybieranych wypełnień największą popularnością cieszy się:

  • piaskowiec w jasnych odcieniach,
  • ciemny granit.

Jakie zalety ma ogrodzenie gabionowe?

Oprócz samej estetyki, która wyróżnia ogrodzenia gabionowe na tle innych dostępnych rozwiązań, jest to również bardzo praktyczne rozwiązanie. Przede wszystkim jest to bariera dla dźwięków dochodzących z okolicy. Solidna konstrukcja chroni posesję przed hałasami, które mogą dobiegać, chociażby z ruchliwej ulicy. Ponadto tego typu ogrodzenie to także zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Działka, wokół której zdecydowano się zastosować gabiony jest bezpieczna wobec silnych wiatrów, czy zanieczyszczeń, które są wraz z nim przenoszone.

Wiele osób decyduje się na ogrodzenia gabionowe ze względu na materiały, jakie wykorzystuje się do ich stworzenia. Piaskowiec, czy granit to naturalne kamienie. Dlatego jest to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie rozwiązania w nurcie eko — tłumaczy specjalista z firmy INDESTA S.C.

Czy ogrodzenie gabionowe to rozwiązanie dla każdego?

Ogrodzenia gabionowe to połączenie wytrzymałości, funkcjonalności, ale i estetyki. Dzięki dużym możliwościom w zakresie ich wypełnienia można dopasować je praktycznie do każdej działki. Doskonale prezentują się zarówno w połączeniu z tradycyjnymi budynkami, jak i nowoczesnymi domami. Świetnie wyglądają także z roślinnością ogrodową np. tujami posadzonymi po wewnętrznej stronie posesji.

Dużym plusem jest także indywidualne dopasowanie wysokości konstrukcji. Można zdecydować się na niższe kosze lub naprawdę wysokie ogrodzenie, które dodatkowo zabezpieczenia posesję przed nieproszonymi intruzami.

Wspomniane zalety ogrodzeń gabionowych doceniają obecnie już nie tylko klienci indywidualni, ale również właściciele budynków firmowych. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się one także na obszarach przemysłowych, co dodatkowo świadczy o tym, że jest to rozwiązanie godne zainteresowania.

Rate this post