Myślisz o efektywnym i tanim oświetleniu garażu? Możesz zaoszczędzić na rachunkach, stosując odpowiednie żarówki i świetlówki. Zaplanuj modernizację garażu i pomyśl nad świetlówkami kompaktowymi, liniowymi albo lampami LED.

Świetlówki kompaktowe

Idealnie pasują zarówno na ściany, jak i na sufit garażu. Są niewielkich rozmiarów oraz ciekawych kształtów (litera W bądź spirala). Ich styl przyczyni się z pewnością do aranżacji pomieszczenia. Występują w dwóch rodzajach: z zapłonnikiem termicznym lub bez. Mają wiele zalet, są  wiele lepszy od zwykłych żarówek. Przy tej samej mocy mogą wytwarzać dużo więcej światła. Okres pracy jest dłuższy. Strumień świetlny jest mniej zależny od napięcia elektrycznego. Wielką zaletą jest również inny rodzaj barwy światła.

Świetlówki liniowe

Ten rodzaj świetlówek sprawdzi się w pomieszczeniach o niezbyt wielkiej wysokości. Walorem jest możliwość wyboru barw świetlnych, tak samo jak w przypadku świetlówek kompaktowych. W zależności od potrzeb wybierz światło chłodne lub ciepłe. Skutecznym rozwiązaniem mogą się okazać tak zwane oprawy świetlówkowe.

Lampy LED

To bardzo energooszczędna technologia. Charakteryzuje je niski pobór energii elektrycznej. Jeśli je zainstalujesz, Twoje rachunki znacząco się obniżą. W przeciwieństwie do żarówek ich temperatura jest niska, nie ma zatem zagrożenia poparzenia skóry. Zaletą jest także różnorodność modeli i wzorów. Sam zakup oświetlenia typu LED wyniesie nas dużo, ale jeśli chcemy zainwestować w przyszłość – to doskonały wybór. Nie ma bardziej energooszczędnego oświetlenia na rynku niż lampy LED. W porównaniu z żarówką lampa LED pobiera pięć razy mniej mocy. To dobra inwestycja nie tylko w garażu, lecz także w pokojach domowych.