Zakopanem to bardzo stare miasto, które przebyło długą drogę aby zostać tym, co dziś uznaje się za stolicę polskich gór. Z uwagi na wypromowanie kultury góralskiej, a także znaczny wzrost zainteresowania wycieczkami do Tatr w kilku ostatnich dekadach, miejscowość ta zaczęła powoli przekształcać się w ogromny ośrodek dla turystów, skupiając w sobie wszystkich podróżnych, którzy postawili udać się na południową część Polski.

Rzecz jasna, rola ta przełożyła się na liczne inwestycje w celu przyciągnięcia jeszcze większej ilości zwiedzających, którzy stali się głównym źródłem utrzymania miasta. Naturalnie, pojawiły się tam również liczne mieszkania do wynajęcia, wynajmowane przez turystów pragnących spędzić noc w maksymalnie komfortowych warunkach, ciesząc się nie tylko wygodnym łóżkiem, ale także prywatnością i pełnym wyposażeniem pokojów. Jak można się spodziewać, z kwestią tą wiążą się pewne dylematy, które dość ciężko rozstrzygnąć. Turyści zazwyczaj stają przez wyborem pomiędzy apartamentami ulokowanymi blisko centrum miasta lub na jego obrzeżach. Każda z tych opcji posiada konkretne wady i zalety, którym warto jest się bliżej przyjrzeć przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Apartamenty na obrzeżach – charakterystyka

Apartamenty Zakopane znajdujące się poza główną częścią aglomeracji niemal zawsze cechują się znacznie niższą ceną. Powody ku temu są dość oczywiste – ofert takich jest o wiele więcej, a konkurencja sprzyja obniżeniu kosztów. Liczni inwestorzy decydują się na wznoszenie własnych apartamentów w pobliżu Zakopanem, ponieważ o wiele łatwiej jest rozkręcić tam biznes.

Kolejnym, niepodważalnym atutem takich apartamentów jest mniej hałaśliwe otoczenie i większa przestrzeń. Budynki te są z dala od głośnych, miejskich ulic oraz tłumów turystów, dlatego nic nie powinno stać nam na przeszkodzie, aby odprężyć się na tarasie lub balkonie, cieszyć się kontaktem z naturą lub aktywnościami fizycznymi na świeżym powietrzu. Usługodawcy często oferują możliwość skorzystania z grilla, basenu albo innych atrakcji.

Kiedy zdecydować się na mieszkanie w centrum Zakopanego?

Nie można zaprzeczyć, że Apartamenty Zakopane ulokowane w pobliżu centrum bywają droższe i należy zadbać o ich rezerwację już kilka miesięcy wcześniej. Pomimo tego, są one bardzo popularne, gdyż z zakwaterowania w nich wynika wiele zalet, które skutecznie umilą każde wczasy. Można tu wymienić:

  • Szybki dostęp do sklepów, restauracji i targów
  • Możliwość rezydowania w zabytkowej kamienicy
  • Łatwiejszy dojazd

Jest to opcja przede wszystkim dla tych turystów, którzy są bardziej zainteresowani samym miastem, a w mniejszym stopniu otaczającymi go górami, dlatego planują właśnie tam spędzać większość swojego wolnego czasu.

[avg] ([per]) [total] vote[s]