Drzwi wewnętrzne powinny być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne – w końcu to one w dużej mierze decydują o tym jak prezentuje się nasz dom czy mieszkanie. Nowoczesne wnętrza powinny być wyposażone w równie nowoczesne drzwi. Oto kilka rozwiązań na miarę XXI wieku

Nowoczesne rozwiązania materiałowe

Drewno i forniry naturalne są to najpowszechniej stosowane  wykończenia  w produkcji stolarki drzwiowej klasy Premium  – również egzemplarzy wpisujących się w nowoczesną stylistykę. O ich  olbrzymiej popularności przesądzają liczne zalety: solidność, trwałość, wyjątkowa estetyka ora niepowtarzalna  naturalna  struktura  i barwa  Jednakże warto pamiętać, że naturalne forniry , drewno drewnu nierówne – chodzi nie tylko o gatunek surowca, ale również technologię jego wykonania oraz naturalny, indywidualny  charakter usłojenia. Nasze drzwi mogą być wykonane z drewna litego  lub fornirowane w naturalnych  okleinach. Natura  jest najszlachetniejszym tworzywem, bardzo estetycznym i drogim, ale jednocześnie dość wrażliwym na wilgoć i zmiany temperatury – pod wpływem tych czynników może dochodzić do jego wypaczania.

Odpowiednia technika produkcji drewna klejonego pozwala uzyskać kilkukrotnie większą odporność na wypaczanie oraz większą wytrzymałość, niż w przypadku drewna litego – mówi przedstawiciel  firmy Hoton.

Ich  istotną zaletą jest fakt, że można jest wykańczać na wiele sposobów, dowolnie kreując charakter wnętrza. Rzecz jasna drewno nie jest jedynym tworzywem, z którego produkuje się drzwi – jest również szkło, które w ostatnich latach wykorzystywane jest nie tylko w roli przeszkleń, ale właśnie jako główne rozwiązanie materiałowe. Drzwi z przejrzystego ,zdobionego lub dymionego szkła spotykane są  często w biurach,  domach  czy  w nowoczesnych mieszkaniach.

Kolejne  rozwiązania jak  tworzywa drewnopochodne, czyli płyty HDF, MDF i okleiny  CPL  to  propozycje  znacznie  tańsze niż  naturalne  wykończenia  o znacznie niższych standardach .

Konstrukcja nowoczesnych drzwi

Drzwi rozwierne  to tradycyjny model, który do dziś cieszy się największą popularnością. Są praktyczne i wygodne, można je bez problemu zastosować w praktycznie każdy wnętrzu. Dla klientów szukających niebanalnych rozwiązań dostępne są również inne modele. Jednym z nich są drzwi przesuwne, których skrzydło przesuwa się wzdłuż jednej ze ścian pomieszczenia. Mamy tutaj do wyboru 2 opcje ,  drzwi przesuwne w systemie naściennym  oraz  drzwi chowane w kasecie  lub w ścianie .Ta druga daje Nam zdecydowanie więcej szczelności .Dlatego rozwiązanie to warto zaplanować już na etapie projektowania domu.