Nowoczesny piec grzewczy to jedno, ale równie ważne jest odpowiednio dopasowane sterowanie urządzeniem. Tylko dzięki temu połączeniu masz pewność, że system będzie działał sprawnie i funkcjonalnie, a ty będziesz mógł cieszyć się najlepszym efektem energetycznym. Dlatego już na etapie doboru sprzętu grzewczego warto zorientować się także w możliwościach jego sterowania. Na które sterowniki zwracać szczególną uwagę?

Gdzie kupować nowoczesne sterowniki?

Warto kierować się ku takim sterownikom, które cechują się wieloma nietuzinkowymi rozwiązaniami technologicznymi, mając na uwadze, że na rynku pojawiają się coraz bardziej funkcjonalne, ekonomiczne, a zarazem ekologiczne rozwiązania.

 
Bogate spektrum nowoczesnych produktów oferuje na przykład dystrybutor DRAGON, oferujący kotły i piece oraz elementy uzupełniające wysokiej klasy.

Sterownik dla kotłów zasypowych

Jednym z bardziej rekomendowanych modeli przeznaczonych dla kotłów zasypowych jest regulator EOS.

Charakteryzuje się zwiększoną żywotnością wymiennika oraz tym, że nie występuje w nim destruktywny efekt kondensacji wody. Jest to doskonały element z punktu widzenia ekologii i ekonomii i pod tym względem stanowi idealne rozwiązanie dla osób poszukujących pełnej funkcjonalności.

Samoregulujący inteligentny sterownik

Kolejną propozycję stanowią regulatory TALOS PID oraz ARGOS PID. Te fantastyczne urządzenia przyczyniają się nie tylko do niskiej emisji szkodliwych substancji, ale także do oszczędności energetycznej, a – co za tym idzie – finansowej. Sterowniki tego typu samoczynnie dobierają najbardziej adekwatne do sytuacji wskaźniki działania kola.

Funkcjonalny sterownik na niestandardowe oczekiwania

Masz niestandardowe oczekiwania co do sterownika kotłów? Zainteresuj się regulatorem IRYD PID RTZ, który cechuje się ogromną różnorodnością odważnych rozwiązań technicznych.

Na szczególną uwagę zasługuje inteligentny system sterowania LOGIC, który pozwala na dostosowanie mocy koła do okoliczności wykonywanej pracy.  Kolejnymi wyróżnikami jest możliwość wyboru aż trzech typów paliwa. Innym elementem charakteryzującym jest uzupełniający termostat awaryjny.

Sterownik dla tych, którzy chcą mieć poczucie kontroli nad systemem

Jedną z dostępnych opcji jest również sterownik SIGNUM 604 – zaprojektowany z myślą o tych użytkownikach kotłów podajnikowych, którzy cenią poczucie kontroli nad systemem i chcą mieć wpływ na sposób obsługiwania urządzenia.

Jednocześnie jest to jednak element dający dużą swobodę i oznaczający się nowoczesnymi rozwiązaniami. Jednym z nich jest możliwość kierowania zaworem mieszającym zarówno w trybie ręcznym, jak i pogodowym. Na uwagę zasługuje ponadto nieskomplikowane zaadaptowanie pozostałych parametrów do potrzeb konkretnego użytkownika.

Rate this post