Wyjazd nad morze z dziećmi wymaga innego podejścia niż przygotowanie urlopu tylko dla osób dorosłych. Trzeba zadbać o to, by maluchy miały co robić zarówno w słoneczne, jak i w ponure dni. Naprzeciw wymaganiom rodzin wychodzą niektóre ośrodki wypoczynkowe, które oferują szereg usług na wszystkich członków rodziny. Dzieci mogą spędzać czas na placach zabaw, a dorośli w strefie SPA & Wellness

Bezpieczna plaża i ciekawe okolice

Polskie morze to atrakcja dla całych rodzin. Niezależnie od ulubionych form wypoczynku można odpoczywać na plaży, kąpać się w wodzie, a także wybrać się na rowerowe zwiedzanie szlaków. Ze względu na dzieci, wybór nadmorskiej miejscowości powinien także  opierać się o bezpieczeństwo. Kąpielisko powinno być dobrze zabezpieczone, tak jak np. jest w Pobierowie. Znajdziemy tam również malownicze lasy sosnowo-świerkowe, które zachęcają do podróży oznaczonymi szlakami. Osoby dorosłe mogą spróbować swoich sił w sportach wodnych jak np. windsurfing, natomiast dzieci z pewnością zainteresuje domek odwrócony do góry nogami, park linowy czy oceanarium. Najlepiej znaleźć nocleg, który będzie w niedalekiej odległości od morza.

Atrakcje przeznaczone dla dzieci

Odpoczynek nad morzem z dziećmi wiąże się z tym, by spełniał wymagania wszystkich członków rodziny. Najlepszym rozwiązaniem będzie pokój bądź apartament ze śniadaniem, dzięki czemu nie trzeba będzie każdego ranka martwić się o zorganizowanie posiłku. Do określonego wieku dzieci przeważnie mogą jeść za darmo. Można także otrzymać zniżkę na posiłki dla maluchów, które będą w mniejszej porcji. Warto także sprawdzić, czy wybrany ośrodek nad morzem posiada atrakcje dla najmłodszych uczestników wycieczek. Podstawą będzie plac zabaw oraz bawialnia znajdująca się w budynku, z której będzie można korzystać podczas niepogody. Ze względu na najmłodszych uczestników powinny być także dostępne łóżeczka dziecięce oraz krzesełka do jedzenia.

Co mogą robić dorośli w wolnym czasie?

Podobnie jak dzieci, także dorośli muszą znaleźć chwilę dla siebie. W tym celu warto wybrać ośrodek, który oferuje ciekawe formy spędzania czasu dla dorosłych. Może to być strefa SPA & Wellness, na którą składają się m.in. jacuzzi, tężnie solankowe czy sauny. Ponadto oferta może zawierać gabinet kosmetyczny czy w pełni wyposażoną salę fitness. Pracownik ośrodka wypoczynkowego Grand Laola Spa w Pobierowie dodaje:

Chcemy, by nasi goście świetnie się bawili, dlatego zajmujemy się organizacją grillów i ognisk z muzyką na żywo i miejscem do tańca. Oferujemy także wieczory muzyczne w restauracji. Posiadamy również wypożyczalnię rowerów.

[avg] ([per]) [total] vote[s]