Zawsze warto mieć zestaw narzędzi do zrobienia jakichś drobnych remontów i napraw, czy działań upiększających wnętrza. Gdy kompletujemy dla siebie niezbędnik do majsterkowania, jego rozpiętość waha się od 10 do 20 elementów, zależnie od potrzeb.

Szlifierki kątowe, wkrętarko-wiertarki czy pilarki tarczowe są zawsze bardzo przydatne wszędzie, gdzie samodzielnie remontujemy. W innych przypadkach, nie są to obowiązkowe rzeczy. Niezależnie od tego jakimi technicznymi umiejętnościami dysponujemy, w podstawowym zakresie powinniśmy mieć takie elementy jak: Metrówka – zwijana miarka, do 5 metrów, taka najbardziej uniwersalna. Jest to opcja niezbędna by zrobić pomiary gdy potrzebujemy nowych zasłon czy rolet, albo dobieramy nowy materac albo prześcieradło do sypialni.

Wszelkie niezbędne narzędzia ręczne znajdą Państwo w sklepie Akcesoria CNC pod adresem – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/740-narzedzia/narzedzia-reczne

Latarka – wiadomo, czasem trzeba sobie doświetlić różne miejsca. Przy sprawdzaniu liczników, awarii prądu – opcja niezastąpiona. Są też latarki wieczyste – gotowe do użycia i ładowane poprzez potrząsanie, nie trzeba więc wymieniać w nich baterii.

Pędzle – wiadomo, malowanie raz na jakiś czas robi każdy. Okrągły średni i płaski będą świetnie nadawały się do sklejania większych powierzchni oraz odmalowania mniejszych obszarów.

Młotek – średni o wadze mniej więcej 200 gramów, ślusarski, do wbijania gwoździ.

Klucz francuski – zwany też szwedem, do przykręcania obluzowanych elementów w sanitarnej instalacji.

Wiertarka i komplet wierteł – również podstawa.

Śrubokręty – zwykle wystarczy jeden średni i jeden płaski, a także krzyżowy. Poza tym, można kupować je w zestawach. Kołki, podkładki oraz śruby i gwoździe – różne rozmiary.

Szczypce – zwane kombinerkami, bardzo popularne i bardzo przydatne.

Nie zaliczamy ich do narzędzi, ale też się przydają:

Papierowa taśma, taśma dwustronna oraz uniwersalny klej. Poza tym – poziomnica, do montowania półek niezastąpiona. Ścierny papier – drobne i grube ziarno, wystarczy po jednym arkuszu. Zawsze gdy trzeba będzie wyrównać powierzchnie drewniane, a także inne, sprawdzi się świetnie. Izolacyjna taśma do zabezpieczenia przy montowaniu gniazdek oraz łatania drobnych pęknięć rur. No i drabina. Warto narzędzia trzymać w skrzynce, uporządkować sobie wszystko po swojemu i w razie potrzeby, po prostu wyciągnąć i działać.

Nie wiesz gdzie to wszystko kupić? Sprawdź ofertę sklepu Akcesoria CNC na elementy wyposażenia warsztatów – https://www.akcesoria.cnc.info.pl/4466-warsztat

[avg] ([per]) [total] vote[s]