Przestrzeń, w której żyjemy na co dzień, powinna być nie tylko funkcjonalna, ale też przyjemna dla oka. Ma to niebagatelne znaczenie choćby dla naszego samopoczucia. Warto przy tym, by dekoracje, którymi zdobimy wnętrza, były zarówno ładne, jak i wyjątkowe. Wbrew pozorom nie trzeba na nie wydawać fortuny, czego doskonałym przykładem są naklejki naścienne.

Ich popularność od kilku już lat nieustannie rośnie. Początkowo stosowano je głównie w pokojach dziecięcych – gdzie zresztą i do dziś się wspaniale sprawdzają, przedstawiając np. bohaterów ulubionych bajek lub też przyjmując postać chociażby baloników, zwierząt czy chmurek. Coraz częściej jednak naklejki ścienne wkraczają poza tym na salony – jak również do sypialni, kuchni, przedpokojów, a nawet biur.

Nie powinno się ich montować właściwie tylko w łazience, ponieważ panująca tam wilgoć i wysokie wahania temperatur ograniczają z czasem przyczepność kleju trzymającego naklejkę na miejscu. Nic nie stoi już jednak na przeszkodzie, by umieścić tego typu ozdobę w toalecie dla gości, wykorzystując ją np. jako nietuzinkowy akcent humorystyczny.

Łatwy montaż i demontaż

Co decyduje o tym, że naklejki ścienne tak chętnie stosowane są jako ozdoba wnętrz? Oprócz atrakcyjnej ceny (zamykającej się z reguły w zaledwie kilkudziesięciu złotych) istotnym argumentem przemawiającym za tym rozwiązaniem z pewnością jest łatwość montażu, który trwa zazwyczaj od kilkunastu minut do godziny w przypadku najbardziej skomplikowanych wzorów, zwłaszcza gdy na własną rękę chcemy dokonać ich rearanżacji – co także jest możliwe.

Naklejki zaprojektowane zostały tak, by równie łatwo było je usunąć, np. jeśli nam się znudzą i będziemy chcieli je wymienić na nowe. Ryzyko, że na zrywanej naklejce pozostanie kawałek ściany – albo na ścianie kawałek naklejki – jest bardzo znikome. Dla pewności możemy przed demontażem podgrzać lekko całość np. gorącym powietrzem z suszarki, aby dodatkowo osłabić siłę wiążącą kleju.

Trwałość i konserwacja

Choć odklejanie nie sprawia większych trudności, nie oznacza to wcale, że naklejka kiepsko trzyma się ściany. Z powodzeniem może ją zdobić nawet przez kilka lat i przez cały ten czas równie dobrze się prezentować. Ewentualne zabrudzenia bez problemu usuniemy z niej przy użyciu wilgotnej ściereczki lub gąbki.

Doskonała prezencja

Niemniejsze dla popularności naklejek ściennych znaczenie ma także fakt, że po prostu świetnie się prezentują. Nijak nie przypominają bowiem dziecięcych naklejek, jakie możemy pamiętać choćby z czasów naszej własnej młodości. Są tak cienkie (zaledwie kilkadziesiąt mikronów grubości), że przypominają raczej farbę nałożoną na ścianę przez szablon.

Nieograniczone możliwości

Do wyboru zaś mamy dziesiątki, jeśli nie setki wzorów. Można się o tym przekonać chociażby na podstawie szerokiej oferty sklepu Kraina Barw. Największym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju cytaty motywacyjne, ornamenty roślinne, zwierzęce i geometryczne, a także sylwetki słynnych postaci (np. Jamesa Bonda). Umieścimy je nie tylko za wezgłowiem łóżka czy sofą, ale też choćby nad stołem jadalnym, a nawet na suficie. Naklejki w mniejszych formatach nadają się ponadto do ozdobienia drzwi, lodówki lub szafy i praktycznie każdej innej powierzchni, byle by była w miarę gładka i sucha.

[avg] ([per]) [total] vote[s]