Koniec lata to smutny czas. Po wakacjach zostają tylko resztki opalenizny, dzień robi się coraz krótszy, a w domu jest coraz chłodniej. Ogrzejmy swoje serca lekturą o najmodniejszych choinkowych ozdobach świątecznych. Jest w czym wybierać i każda propozycja znajdzie swoich amatorów. Co teraz jest w trendach? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w artykule.

Naturalne dekoracje świąteczne

Od paru lat coraz większym trendem są ręcznie robione naturalne ozdoby na choinkę. Moda na ekologię i slow life sprawia, że chcemy poczuć się bliżej natury, nawet jeśli mamy daleko do lasu. Zapach i wygląd naturalnych dekoracji świątecznych przywołuje wspomnienia Świąt Bożego Narodzenia na wsi u babci czy mamy piekącej ciasto w przeddzień Wigilii.

Potrafimy również docenić piękno ręcznej pracy. Ozdoby choinkowe tworzone przez ludzi coraz częściej można kupić na targach rękodzieła i coraz częściej jesteśmy gotowi za nie zapłacić. Nawet jeśli mamy już wystarczająco dużo bombek w szafie, pragniemy odmiany. Taką naturalną zawieszką można odświeżyć wizerunek drzewka świątecznego, które od lat wygląda tak samo.

O inne powody mody na naturalne ozdoby na choinkę zapytaliśmy eksperta z firmy Virpol z Myszkowa: Polacy coraz częściej odchodzą od naturalnych drzewek, ponieważ trzeba kupować nowe co roku, a naturalne choinki wyglądają ładnie stosunkowo krótko. Później zostaje tylko sprzątanie igieł i znajdywanie ich w różnych miejscach domu przez resztę roku. Rozwiązanie stanowią sztuczne choinki, które obecnie wyglądają już jak naturalne. Inwestycja jest jednorazowa, a takie drzewo cieszy oko przez wiele lat. Gdy jednak zatęsknimy za klasycznymi zapachami około świątecznymi, na ratunek przybywają naturalne ozdoby na choinkę. Pachnące cynamonem, jabłkiem czy piernikiem tworzą klimat zimowego spotkania z najbliższymi, a nie są tak kłopotliwe w utrzymaniu, jak naturalne drzewko.

Eleganckie szklane bombki

Wygląd choinki bożonarodzeniowej może się zmieniać z dekady na dekadę, ale moda na ekskluzywne szklane bombki nie przeminie chyba nigdy. Bombki powstały w środku 19. wieku w niemieckim mieście Lauscha, które do dziś znane jest jako producent ozdób świątecznych.

Okrągłe i odbijające światło, pozwalają nam się przejrzeć w nich jak w lustrze i kilkukrotnie powiększyć przestrzeń. A to ważne, bo w pokoju z choinką mają się zmieścić wszyscy goście – ci zaproszeni i jeden dodatkowy, dla którego tradycyjnie przygotowuje się nakrycie.

Szklane bombki zachwycają dorosłych, dzieci i zwierzęta – na tych ostatnich należy jednak uważać. Niejedno drzewko świąteczne straciło już swój pion przez skocznego kota!