Każdemu z nas codziennie mogą przytrafić się różne usterki domowe, a zwłaszcza związane z tematyką hydrauliczną, gdzie istnieje duże ryzyko wystąpienia problemów. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy przedstawić wszystkie najczęściej pojawiające się awarie, które sprawiają wiele trudności, aczkolwiek w większości sytuacji są w one całkowicie możliwe do usunięcia przez profesjonalną firmę usługową.

Instalacje gazowe

Jedna z bardziej niebezpiecznych i nieprzewidywalnych, gdzie konieczne jest regularne sprawdzanie kondycji całego systemu oraz prawidłowości jego działania. Gaz jest trującą substancją, która w wyniku rozszczelnienia może mieć poważne konsekwencje dla Ciebie i Twoich bliskich. Zazwyczaj tego rodzaju awarii są wyczuwalne natychmiast, ponieważ swąd gazu jest dość specyficzny, a jego pierwsze oznaki wydostania się powinny już zaalarmować wszystkich domowników.

Im szybsza jest Wasza reakcja, tym lepiej i bezpieczniej, a powiadomienie służb specjalnych powinno być kolejną czynnością. W przeciwnym razie skutki mogą być niewyobrażalne, a zwłaszcza w przypadku zetknięcia się oparów z iskrami ognia. W tym celu jeszcze raz zachęcamy do przeprowadzania okresowych kontroli instalacji gazowych, gdzie niekiedy następuje potrzeba wymiany naszych dotychczasowych i przestarzałym pieców czy kuchenek gazowych.

Instalacje wodne

Kolejną równie często spotykaną awarią domową jest cieknąca woda w różnych miejscach w mieszkaniu. Rezultaty z pewnością powinny być od razu widoczne i namacalne, gdyż woda może ściekać w dziwnych miejscach, a także uformować spore kałuże na naszej podłodze. W tym przypadku również trzeba reagować natychmiastowo, ponieważ tylko wówczas jesteśmy w stanie  zmniejszyć koszty strat, a także zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się wody w naszym domu, a co gorsza również u sąsiadów na dole.

Powodów może być mnóstwo, jak na przykład nieszczelne złączenie instalacji albo nagłe uszkodzenia na wskutek osłabienia materiału budulcowego albo innych czynników niezależnych od nas. Jednocześnie może to być wina źle zamontowanych przyłącz wodnych i instalacji, które nie zostały ze sobą dokładnie zespolone w trakcie montażu. Dla swojej pewności polecamy skorzystać z usług jotka-hydraulik.pl, gdzie gwarantujemy fachową obsługę na wysokim poziomie oraz wykorzystanie wyłącznie sprawdzonych i trwałych materiałów.

Zapchanie rur

Równie popularne zjawisko, a zwłaszcza, gdy nie kontrolujemy co dokładnie wrzucamy bądź wlewamy do naszych zlewów. Wówczas przez naszą nieuwagę i brak roztropności powstają mniejsze lub większe awarie wodno-kanalizacyjne, które w najgorszym wypadku wymagają interwencji pogotowia kanalizacyjnego, gdyż sami nie jesteśmy w stanie udrożnić rur.

Naprawdę nie warto eksperymentować na własną rękę, ponieważ może okazać się to jeszcze bardziej nietrafnym działaniem, które pogorszy jedynie cała sytuację. Właśnie dlatego jeśli nie masz o tym pojęcia i nigdy wcześniej nie próbowałeś przepchać otworów kanalizacji, to pewniej jest zostawić to fachowcom, a jeszcze lepiej, gdybyś najpierw zapobiegał i przeciwdziałał podobnym usterkom, który w tym wypadku zależą wyłącznie od Twojej dobrej woli i chęci segregacji oraz czyszczenia instalacji wodno-kanalizacyjnych w swoim domu.