Remont mieszkania zwykle planowany jest miesiącami. Wszystko po to, aby zgromadzić niezbędne środki finansowe. Niestety pewnych sytuacji nie można przewidzieć. Może okazać się, że remont musi zostać wykonany w ekspresowym tempie. Przyczyn takiego zjawiska może być wiele. Istotne jest to, aby zachować zdrowy rozsądek. Z pewnością dzięki temu rozwiążemy każdy problem.

Kiedy niezbędny jest szybki remont?

Z remontem mieszkania nie możemy poczekać w przypadku, gdy zalaniu uległa łazienka. Jest to zmora osób, które mieszkają w blokach. Nie mamy wpływu na stan instalacji znajdującej się u sąsiadów. Pęknięta rura może niemal całkowicie zdewastować naszą łazienkę. Oczywiście im szybciej zauważymy cieknącą wodę, tym lepiej. Ważne jest to, aby zawsze posiadać numer telefonu do najbliższych sąsiadów. Dzięki temu w awaryjnych sytuacjach możemy się z nimi skontaktować. Koszt remontu zależy od stopnia zniszczenia. Zwykle oscyluje on na poziomie 1000-4000 zł.

Konieczność szybkiego remontu może zajść również w przypadku, gdy posiadamy dzieci. Wystarczy chwila nieuwagi, aby maluch pomalował ściany flamastrami lub uszkodził/zerwał tapety. W pierwszym przypadku fachowiec zażyczy sobie około 8-15 zł/m2. Musimy doliczyć do tego koszt zakupu materiałów. Za tapetowanie zapłacimy mniej więcej 1000 zł. Trzeba jednak doliczyć koszt zakupu tapety oraz usługi usunięcia starego materiału ze ścian (mniej więcej 250 zł).

Może zdarzyć się tak, że instalacja sanitarna znajdująca się w kuchni ulegnie awarii. Niestety w przypadku, gdy woda zaleje meble ciężko będzie nam przywrócić je do pierwotnego stanu. Być może do odpowiedni czas na gruntowny remont – w zależności od zakresu prac będzie on kosztować mniej więcej 7000 – 10 000 zł.

Osoby posiadające zwierzaki wiedzą, że bywają one nieprzewidywalne. Dotyczy to w szczególności młodych osobników, czy też przygarniętych ze schroniska. Nauka czystości może trwać długo. W niektórych przypadkach zapach moczu jest na tyle intensywny, że konieczna jest wymiana podłogi. Koszt ułożenia paneli lub desek drewnianych wynosi około 20-25 zł/m2. Należy również doliczyć koszt materiałów, przygotowania podłoża, czy też impregnacji.

Gdzie pożyczyć pieniądze?

Nagły wydatek może sprawić, że nie będziemy mieć pomysłu, skąd wziąć pieniądze. Nie zawsze posiadamy oszczędności. Pożyczka od rodziny lub sąsiadów również może okazać się niemożliwa. Możemy starać się o kredyt w banku, jednak pamiętajmy, że takie instytucje posiadają rygorystyczne wymagania. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że na gotówkę czeka się nawet kilkanaście dni, a załatwienie wszystkich formalności jest czasochłonne. 

Szybkie pożyczki wydają się najrozsądniejszą opcją, jeśli nie chcemy czekać. Są one udzielane niemal każdemu. W wielu przypadkach nie potrzebujemy zaświadczenia o dochodach, co można uznać za sporą zaletę. Formalności ograniczone są do absolutnego minimum. Nie musimy martwić się o wysokie koszty, gdyż są one znane jeszcze przed podpisaniem umowy. Oczywiście wszystkie zobowiązania finansowe należy spłacić w terminie.

[avg] ([per]) [total] vote[s]