Dzisiejszy świat nie jest w stanie funkcjonować bez stałego dostępu do energii elektrycznej. Każde nowoczesne urządzenie wymaga stałego dostępu do prądu. Jako ludzie chcemy móc korzystać z dobrodziejstw zdobyczy technologicznych, dlatego niekiedy konieczne jest, abyśmy mieli do niej dostęp w miejscach, gdzie nie ma stałego zasilania. Wtedy najlepiej jest posiadać agregat prądotwórczy. W artykule postanowiliśmy sprawdzić, czy lepiej wtedy jest go kupić, czy wynająć?

Wynajem agregatu – kiedy się sprawdzi?

W sytuacjach kiedy potrzebujemy mieć dostęp do prądu przez ściśle określony czas i nie planujemy, aby sytuacja ta często się powtarzała, wtedy najlepiej jest zdecydować się na wynajęcie agregatu prądotwórczego. Odbyliśmy rozmowę z pracownikiem firmy Agar Power, żeby dowiedzieć się, jakiego rodzaju są to sytuacje? Wyjaśnił nam, że w naszej firmie mamy zwyczaj określania potrzeby naszych klientów poprzez pytania precyzujące. Jeżeli naszego klienta dotknęła sytuacja losowa w domu (awaria sieci elektrycznej w okolicy na skutek anomalii pogodowych), jakieś losowe zdarzenie (spięcie w instalacji) czy też potrzeba zorganizowania imprezy plenerowej, wtedy zdecydowanie polecamy skorzystanie z usługi najmu. Oferujemy urządzenia, które mogą działać samodzielnie i to w różnych wariantach mocy w zależności od potrzeb. Dodatkowo zajmujemy się całą logistyką dostarczenia i odbioru urządzenia co jest niezwykle wygodne. Zakup agregatu tylko po to, aby był „na tzw. czarną godzinę”, nie ma większego sensu, dlatego w sytuacjach sporadycznej konieczności korzystania z takiego urządzenia zachęcamy do wynajmu.

Kiedy warto zakupić agregat?

Jeżeli prowadzimy działalność biznesową, która jest uzależniona od dostępu do energii energetycznej w każdych warunkach, to wtedy zakup agregatu prądotwórczego jest rozwiązaniem rozsądnym i opłacalnym. Doskonałym przykładem tego rodzaju działalności jest prowadzenie firmy budowlanej, która bez możliwości korzystania z elektronarzędzi, wielu prac po prostu nie jest w stanie wykonać. Kolejnym przykładem mogą być kliniki, hotele, galerie handlowe czy też gospodarstwa, które na co dzień korzystają z aparatury wymagającej stałego dostępu do zasilania. Agregat prądotwórczy w tego rodzaju biznesu pełni funkcję asekuracyjną – jeżeli dojdzie do awarii zasilania w sieci głównej, to agregat przejmuje na siebie ciężar podtrzymania działania ważnych urządzeń. Bez takiego zabezpieczenia podmiot naraża się na bardzo wysokie straty finansowe, które znacznie przewyższają koszt zakupu samego urządzenia. Warto również zaznaczyć, że wiele firm ubezpieczeniowych wymaga tego, aby firma posiadała własny agregat na wypadek wystąpienia awarii pod groźbą wyłączenia odpowiedzialności za wypłatę odszkodowania.

Rate this post