Przy wyborze mebli do naszych domów, mieszkań i innych przestrzeni często nie zwracamy szczególnej uwagi na akcesoria, które wykorzystujemy do montażu elementów konstrukcji w spójną całość. Mowa tu zwłaszcza o akcesoriach umieszczanych wewnątrz mebli. W naszym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto stawiać na akcesoria meblowe produkowane przez sprawdzonych producentów – dlaczego warto wybierać rozwiązania kompaktowe.

Rozwiązania systemowe. Szuflada do samodzielnego zmontowania

Nowoczesne akcesoria meblowe to nie tylko pojedyncze detale, jak gałki i uchwyty do szafek, ale też całe systemy montażowe. Zacznijmy więc od następującego przykładu: systemu szuflad Modern Box marki GTV. To zaawansowana technologia, która gwarantuje jakość, wytrzymałość i komfort użytkowania. Zestaw składa się z kilku elementów – kompletu dwóch relingów, mocowania ścianki tylnej szuflady, kompletu prowadnic, mocowań frontu z wkrętami, boków szuflad i zaślepek otworów regulujących. System jest w pełni regulowany (w pionie i poziomie), szuflada w pełni się wysuwa, a instrukcja przygotowana przez producenta wskazuje kolejne kroki montażu.

Warto stawiać na tego typu rozwiązania w meblach, bo daje to pewność, że system będzie funkcjonował w pełni sprawnie – nie ma tu miejsca na braki.

Podnośnik do wysokich, dużych, dwuczęściowych frontów

Kolejny ciekawy przykład akcesoriów, o których kiedyś nawet byśmy nie pomyśleli w kontekście mebli, to podnośnik AVENTOS HF marki Blum. Czytamy o nim w materiałach firmy Marecki, która od lat współpracuje z salonami meblowymi i zakładami stolarskimi. To podnośniki przeznaczone do dużych, wysokich, dwuczęściowych frontów uchylno-składanych. Charakteryzuje je szybki montaż za pomocą techniki CLIP (prawie bez użycia narzędzi). Siłownik jest regulowany przy pomocy wkrętarki akumulatorowej; front może być regulowany w trzech płaszczyznach w celu uzyskania idealnego układu szczelin. Siłownik umożliwia zatrzymanie frontu na dowolnej wysokości i delikatne, ciche zamykanie dzięki wmontowanemu systemowi hamowania.

Kompletne rozwiązania

Opisane przez nas rozwiązania to oczywiście jedynie tylko przykłady mnóstwa przeróżnych akcesoriów do mebli, które możemy dziś znaleźć na rynku. Zmierzamy do tego, by przekonać czytelników, że zawsze lepiej postawić na kompletne akcesoria meblowe, kompaktowe rozwiązania z oferty danego producenta, zamiast próbować projektować zestaw montażowy, funkcjonalny itd. z pojedynczych elementów dobranych z różnych zasobów. To dużo wygodniejsze.

[avg] ([per]) [total] vote[s]