Szkło do mebli powinno spełniać pewne wymogi, aby wykonane z niego produkty służyły przez wiele lat. Szkło to ponadczasowy, elegancki materiał, który warto wykorzystać do wzbogacenia aranżacji wnętrz. Meble wykonane z tego tworzywa zyskują coraz większą popularność. Dlaczego? Współcześnie można wybierać między różnymi rodzajami tworzywa, dopasowując go do swojego stylu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając szkło do mebli.

Jakie szkło do mebli warto wybrać?

Wybór szkła do mebli może sprawić wiele problemów, szczególnie jeśli nigdy wcześniej nie słyszałeś o jego różnych rodzajach. Duża ilość informacji potrafi utrudnić podjęcie decyzji. Szkło do mebli powinno być trwałe, a przedmioty z niego wykonane estetyczne i przyciągające wzrok. W takim razie, jaki rodzaj tworzywa wybrać? Warto postawić na szkło lakierowane, czyli panele zdobione przeznaczonymi do tego procesu farbami. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, a jedną z nich są różnorodne sposoby wykończenia tego rodzaju szkła do mebli.

Szkło lakierowane może być matowe lub w połysku. Niektórzy decydują się na szkło z ciekawym nadrukiem, dopasowując jego kolor do wybranego wnętrza. Takiej odsłonie materiału nie zaszkodzą wahania temperatur ani wilgoć. Meble wykonane ze szkła lakierowanego są również odporne na trwałe zabrudzenia, a ich czyszczenie nie powinno sprawiać trudności. Z tego względu warto je wykorzystać nie tylko w salonie czy sypialni, ale też w kuchni i łazience.

Wybór szkła do mebli a styl i bezpieczeństwo

Czym się kierować, wybierając szkło do mebli? Przede wszystkim własnym stylem i intuicją. Materiał powinien być zgodny z Twoimi oczekiwaniami. Poza tym weź pod uwagę rozmiar wnętrza, w którym postawisz mebel. W małym pomieszczeniu sprawdzi się szafa ze szklanymi, przesuwanymi drzwiami. Jasne barwy nadadzą wnętrzu lekkości, a szkło w połysku optycznie powiększy przestrzeń. Szklane meble z graficznym motywem są oryginalnym rozwiązaniem, często wybieranym do pokoi dziecięcych. W tych wnętrzach warto umieścić meble z hartowanego szkła lakierowanego, które w swojej ofercie ma m.in. hurtownia szkła Colorimo z Opola.

Dlaczego to się opłaca? Ten rodzaj tworzywa jest wyjątkowo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Co ważne, materiał nie stworzy zagrożenia nawet w chwili jego rozbicia. Szkło hartowane nie rozpada się na ostro zakończone kawałki, ale na równej wielkości, tępe drobinki. Dzięki temu każda osoba może sobie pozwolić na zakup oryginalnych mebli ze szkła, wybierając między różnymi rodzajami i wersjami kolorystycznymi materiału.