Wybór bramy segmentowej do domu w praktyce wcale nie jest tak prosty, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Konieczne jest zwrócenie uwagi na szereg aspektów jak właściwości użytkowe, parametry termoizolacyjne, estetykę wykonania, automatykę obsługi oraz poziom zabezpieczenia przeciwko niepożądanemu wtargnięciu na teren naszej posesji. W artykule wyjaśniamy istotność różnych aspektów, które mogą ułatwić wybór bramy segmentowej.

Właściwości termoizolacyjne

Jest to szczególnie istotny aspekt dla wszystkich, którzy mieszkają w domach o zintegrowanej bryle. Jeżeli garaż stanowi dużą część domu, to utrata ciepła przez bramę garażową ma niebagatelne znaczenie w kontekście ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Dlatego jednym z pierwszych aspektów, na które winniśmy zwrócić uwagę są właściwości termoizolacyjne segmentów bramy.

Jak dowiedzieliśmy się od pracownika firmy Formelana dobrej jakości segmenty będą zabezpieczone warstwą pianki poliuretanowej, która ma doskonałe właściwości termoizolacyjne i jednocześnie nie wpływa drastycznie na masę całego segmentu. Najlepsi producenci dostarczają bram wraz z futrynami, a miejsca styku dodatkowo uszczelniają, dzięki czemu współczynnik przenikalności ciepła takich bram segmentowych jest bardzo niski.

Względy bezpieczeństwa

Kolejną sferą, nad którą musimy się zastanowić przed zakupem bramy segmentowej, jest poziom zabezpieczenia antywłamaniowego. Ostatecznie nikt nie życzy sobie na terenie swojej posesji nieproszonych gości. Dobre bramy segmentowe mają wewnątrz zamontowane zabezpieczenie przed samoczynnym opadnięciem bramy, nawet gdyby sprężyna główna uległa zerwaniu. Jeżeli chcemy, aby brama opuszczała się i podnosiła automatycznie, to warto sprawdzić jakość jednostek napędowych. Te z wyższej półki, już w standardzie, są wyposażone w tzw. wyłącznik przeciążeniowy, który unosi bramę do pozycji otwartej, jeśli napotka ona opór podczas opuszczania. Dzięki temu możemy być bezpieczni i spokojni o samochód czy jakiś inny element, który akurat znajduje się w świetle bramy gdy ta zacznie się zamykać.

Estetyka wykonania

Ostatnim, lecz niemniej ważnym elementem, jest estetyka wykonania. Brama powinna doskonale komponować się w architektoniczny styl całej posesji. Dzisiejszy rynek oferuje niemal nieograniczone możliwości w zakresie wyglądu bram garażowych. Wszystko po to, aby klient miał możliwość zachowania spójności i estetyki całego budynku. Wielu architektów podkreśla, że aby zachować pełną spójność estetyczną, podczas wyboru bramy należy kierować się wyglądem fasady budynku, dobierając jej wygląd zewnętrzny tak, aby tworzył harmonijną całość z oknami i drzwiami.

Rate this post