Zabawki dla dzieci dostarczają im nie tylko wiele radości, ale także uczą i doskonalą umiejętności. Także jeździdełko jest zabawką, które sprawia, że dziecko nie tylko świetnie się bawi, ale także skutecznie rozwija koordynację ruchową. O czym należy pamiętać, wybierając jeździk dla malucha? Dowiedz się, jaki jeździk wybrać oraz kiedy sprawdzi się jeździk-pchacz, a kiedy np. jeździk elektryczny.  

Dopasuj jeździk dla dziecka do wieku i umiejętności malucha

Jeździki to popularne zabawki na kółkach, których zadaniem jest nauka chodzenia oraz doskonalenie pierwszych kroków. Aby jednak był skuteczny i rozwijał dziecko, musi być dopasowany do jego wieku i umiejętności. Na początku, gdy maluch raczkuje i jeszcze nie chodzi, świetnie sprawdzi się jeździk pchacz. Dziecko, które w tym wieku chętnie wstaje i podpiera się o meble, z pewnością będzie nim zachwycony, gdyż wiele z nich zawiera np. panele edukacyjne, urozmaicające zabawę. Inną wersją jest jeździk pchacz, który zawiera siedzisko oraz zabezpieczenie wokół niego. Dzięki temu dziecko może bezpiecznie się w nim poruszać, zarówno samodzielnie, jak i z pomocą opiekunów (warto wybrać taki, który jest wyposażony w rączkę ułatwiającą pchanie).

Ponadto, dzieci, które potrafią chodzić, dzięki tej zabawce mogą także doskonalić swoje umiejętności. Dobry jeździk dla dziecka, które samodzielnie chodzi to taki, który dzięki odpychaniu stopami od podłogi umożliwia mu samodzielne przemieszczanie. Co warto podkreślić, że jeździdełko dla dziecka może być też elektryczne. Tego typu zabawkowe samochodziki także są przydatne, gdyż rozwijają koordynację malucha.

Na co jeszcze zwracać uwagę wybierając jeździk dla dziecka?

Bardzo ważną kwestią jest, by wybrany jeździk był dopasowany do wzrostu dziecka. Trzeba zwrócić uwagę, czy stopy dziecka dotykają podłoża. Dodatkowo, maluch nie powinien ich za sobą ciągnąć podczas jazdy.

Ponadto, istotnym jest, by przed zakupem sprawdzić, czy wybrany jeździk dla dziecka posiada niezbędne atesty i certyfikaty. Należy również dowiedzieć się, z jakich materiałów został wykonany – tylko zabawki najwyższej jakości są w pełni bezpieczne dla dzieci, a także solidne i wytrzymałe – zaznacza specjalista z Aico z Warszawy.

Warto również podkreślić, że jeździk należy dopasować do wieku dziecka także pod względem niewielkich elementów lub ostrych krawędzi, które mogą stanowić niebezpieczeństwo. Trzeba zwrócić uwagę także na rozmiar oraz wagę zabawki – jeździk musi być stabilny i pewny. Ponadto, aby zachęcić dziecko do zabawy, warto wybrać taki, który mu się spodoba, czyli np. z naklejkami z ulubionymi bohaterami z bajki.

[avg] ([per]) [total] vote[s]