Środki czystości powinny cechować się wysoką skutecznością w usuwaniu zabrudzeń. Są to preparaty, bez których utrzymanie czystości w domu byłoby wręcz niemożliwe. Na rynku dostępne jest wiele różnych detergentów, o różnym składzie i o różnej jakości. Na co zatem zwrócić uwagę wybierając artykuły chemii gospodarczej? Czy zawsze wyższa cena oznacza wyższą jakość?

Skład środków czystości

Preparaty do czyszczenia to substancje, z którymi mamy codziennie styczność. Z ich użyciem czyszczone są różne nawierzchnie, dlatego powinny być przede wszystkim bezpieczne. Co oznacz to w praktyce? Otóż chemia domowa powinna w swoim składzie zawierać jak największą ilość substancji naturalnych. Dobrej jakości artykuły oferuje producent profesjonalnej chemii gospodarczej Pollena Paczków, której wyroby cechuje wysoka jakość i skuteczność.

Środki do czyszczenia, ponieważ mają służyć przede wszystkim do usuwania zabrudzeń, w niektórych przypadkach muszą zawierać szkodliwe dla zdrowia substancje. W takim przypadku stosowna informacja powinna znaleźć się na opakowaniu artykułu. Jedną z takich substancji jest alkohol, który nie powinien znajdować się w składzie większości preparatów, jednakże jest niezastąpionym komponentem w płynach do mycia szyb i okien.

Elementem, który decyduje o jakości chemii gospodarczej, jest także PH preparatu. Okazuje się bowiem, ze środki o niskim pH świetnie sprawdzają się do mycia łazienek, ponieważ dobrze radzą sobie z usuwaniem osadów z mydła i kamienia. Preparaty o neutralnym PH dedykowane są natomiast do mycia mebli i usuwania kurzu.

Dlaczego warto korzystać z dobrej jakości produktów do czyszczenia?

Artykuły chemii gospodarczej mogą negatywnie wpływać na środowisko naturalne. Substancje zawarte w proszkach i płynach przedostają się bowiem do wód. Z tego względu niezwykle istotne jest, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić skład chemiczny wybranego detergentu. Im więcej naturalnych substancji tym lepiej. Należy unikać środków zawierających szkodliwe fosforany. Szczególnie dokładnie warto sprawdzać skład proszków do prania, ponieważ szkodliwe substancje w nich zawarte mogą powodować alergie i wysypki.

Wysokiej jakości środki do czyszczenia są przyjazne dla środowiska oraz pozwalają na szybkie i skuteczne sprzątanie. Są najlepszym wyborem dla alergików, ponieważ niektóre substancje zawarte w detergentach mogą wpływać na odporność, podrażniać błony śluzowe oraz powodować infekcje dróg oddechowych.

Rate this post