Hulajnogi elektryczne biją rekordy popularności i powoli stają się stałym elementem miejskiego krajobrazu. Można oczywiście korzystać z wynajmowanych pojazdów, jednak czasami warto rozważyć zakup własnego sprzętu. Na hulajnodze można o wiele szybciej dotrzeć do różnych punktów w mieście i to bez korzystania z komunikacji publicznej. Które aspekty warto zatem wziąć pod uwagę podczas zakupu własnego pojazdu?

Moc akumulatora i czas ładowania

Nikt nie chciałby się znaleźć w sytuacji, w której hulajnoga rozładowała się daleko od domu czy też uniemożliwiła dotarcie na umówione spotkanie na czas. Dlatego podczas wizyty w sklepie z hulajnogami elektrycznymi warto zwrócić uwagę na maksymalny dystans, jaki pojazd jest w stanie przejechać po jednorazowym ładowaniu. Sklep Akumocny oferuje modele, które bez problemu poradzą sobie z dystansem od 20 do 30 kilometrów. Dostępne są również hulajnogi z możliwością podłączenia drugiej baterii, wydłużającej dystans do nawet 45 kilometrów.

Bardzo ważnym czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę podczas zakupów, jest czas ładowania sprzętu. Jeśli hulajnoga będzie używana sporadycznie i na krótkich dystansach, to ta kwestia może nie być aż tak ważna. Jednak dla osób, które zamierzają traktować hulajnogę jako jeden z głównych środków transportu, naładowanie pojazdu w krótkim czasie może okazać się kluczowe.

Rozmiar i rodzaj opony

Podobnie jak w przypadku wyboru roweru, tak i przy zakupie hulajnogi elektrycznej należy zwrócić uwagę na opony. Lepiej unikać niskiej jakości plastikowych kół, które mogą łatwo ulec zniszczeniu oraz nie zapewniają komfortu jazdy. Najlepszym rozwiązaniem będą porządne, grube opony, które zamortyzują wstrząsy związane z jazdą po nierównej nawierzchni czy też kostce brukowej.

Warto także wiedzieć, że większe opony świetnie poradzą sobie z różnego rodzaju przeszkodami, które czekają na fanów hulajnóg zasilanych prądem. Krawężnik może okazać się niemałym wyzwaniem dla niektórych pojazdów. Doświadczeni sprzedawcy powinni być w stanie pomóc podjąć właściwą decyzję dotyczącą wyboru opon do konkretnej nawierzchni.

Bezpieczeństwo i wygoda

Priorytetem podczas wyboru hulajnogi elektrycznej zawsze powinno być bezpieczeństwo własne oraz innych uczestników ruchu drogowego. Choć sprzęt osiągający wysokie prędkości może być kuszący, to zwłaszcza na początku warto wybrać nieco wolniejszy model. Upadek, zderzenie z przechodniem lub samochodem przy prędkości 30 km/h może zakończyć się tragicznie.

Warto również zwrócić uwagę na wagę hulajnogi oraz łatwość składania. W przypadku częstych podróży komunikacją miejską lepiej zdecydować się na lżejszy model, którego złożenie i rozłożenie zajmie dosłownie kilka chwil. Najlepsze hulajnogi są wyposażone ponadto w oświetlenie z przodu i tyłu pojazdu, co zapewnia dobrą widoczność na drodze. Zaleca się również wybieranie sprzętu z tempomatem pomagającym uzyskać stałą prędkość.

[avg] ([per]) [total] vote[s]