Sytuacje wiążące się z zagrożeniem dla zdrowia i obrażeniami ciała mogą zdarzyć się wszędzie. Niekiedy są to niezbyt groźne skaleczenia, do których dochodzi w domu czy na podwórku, a innym razem poważniejsze wypadki, które mogą przytrafić się np. w podróży lub w pracy. Niezależnie od przyczyny i miejsca zdarzenia, zawsze warto dysponować środkami pierwszej pomocy. Co dokładnie powinno znaleźć się w takiej mini apteczce?

Podstawowe środki farmaceutyczne

Po pierwsze zwsze powinniśmy mieć przy sobie specjalistyczne leki, których przyjmowanie zalecił nam lekarz. Mogą to być środki przyjmowane w związku z przewlekłymi chorobami związanymi z krążeniem, układem pokarmowym czy nerwowym. Oprócz tego w apteczce powinny znaleźć się również podstawowe środki o działaniu przeciwbólowym oraz preparaty przeciwgorączkowe i przeciwbiegunkowe, a także na zaparcia. Ponadto warto zaopatrzyć się także w środki z elektrolitami, preparaty na bazie wapna, a także leki na przeziębienie i działające wzmacniająco oraz rozgrzewająco. Mogą to być naturalne farmaceutyki bogate w wyciągi ziołowe i z wysoką zawartością witamin, które działają stymulująco na układ odpornościowy. Jeśli wybieramy się na urlop, warto też mieć przy sobie coś do odstraszania komarów, kleszczy i innych owadów.

Środki do opatrzenia ran

Do często spotykanych nagłych sytuacji, w których niezbędne jest skorzystanie z podręcznej apteczki, należą wszelkiego rodzaju urazy, rany i stłuczenia. Podstawę stanowi tu dezynfekcja skóry, do której można wykorzystać środek antyseptyczny. Warto zaznaczyć, że mogą to być w pełni naturalne i bezpieczne preparaty ziołowe. Bogaty asortyment tego typu środków przeznaczonych do dezynfekcji zarówno ran, jak i powierzchni przedmiotów, znajdziemy w ofercie marki Energy- ziołolecznictwo, która specjalizuje się w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Oprócz preparatów do dezynfekcji, w apteczce powinny znaleźć się również opatrunki – plastry, jałowe gaziki i bandaże, a także chusta trójkątna. Ponadto warto zadbać też o środki do pielęgnacji oparzeń i ukąszeń przez owady, np. maści ziołowe, które zmniejszą opuchliznę i zwalczą stan zapalny.

Co jeszcze?

W mini apteczce warto umieścić także praktyczne przybory, takie jak np. pęsety, agrafki czy nożyczki, które przydadzą się do przygotowania opatrunku. Poza tym mogą w niej znaleźć się również środki przeznaczone do ochrony osoby ratującej zdrowie i życie innych, takie jak rękawiczki czy maseczki jednorazowe. Dzięki tak wyposażonej mini apteczce możemy czuć się bezpiecznie zarówno w domu, w pracy, jak i w podróży.

Rate this post