Trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie w mieszkaniu bez mebli, które zapewniają komfort i umożliwiają optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni wewnątrz pomieszczeń. Dzisiejszy rynek oferuje bardzo szeroki wachlarz rozwiązań, zarówno pod względem estetyki, jak i funkcjonalności. Coraz większą popularnością cieszą się również meble wykonywane na wymiar.

Meble nie tylko do kuchni

Meble na wymiar to rozwiązanie kojarzone przede wszystkim z urządzaniem kuchni – szafkami, blatami, zabudowanymi lodówkami etc. Tymczasem producenci mebli na wymiar, tacy jak na przykład firma Unikkon, oferują swoim klientom znacznie szerszy wachlarz usług i chętnie podejmują się wykonania wyposażenia dla również innych pomieszczeń. Dlaczego warto skorzystać z takich usług?

Meble na miarę potrzeb

Przeglądając ofertę marek zajmujących się seryjną produkcją mebli bardzo trudno natrafić na sprzęty, które idealnie będą pasować do indywidualnych potrzeb czy warunków mieszkaniowych. O ile jeszcze kupno biurka czy łóżka, które jest nieco mniejsze niż potrzebujemy nie jest poważnym problemem, o tylko  tyle zabudowanie kuchni meblami z katalogu może znacznie wpłynąć na funkcjonalność pomieszczenia. Takich mebli nie da się bowiem dostosować do wymiaru kuchni, a to zwykle kończy się utratą cennej przestrzeni.  Problemu tego nie ma w przypadku mebli produkowanych na wymiar, których wykonanie poprzedzone jest wykonaniem pomiarów oraz planowaniem. Dzięki temu nawet małe i na pierwszy rzut oka zupełnie nieustawne pomieszczenie może stać się w pełni funkcjonalne i przytulne. Dodatkowo wybierając meble na wymiar można samemu decydować, jakie rozwiązania techniczne – np. systemy hamujące, cargo, oświetlenie – zostaną w nich zastosowane.

Wysoka jakość materiałów

Producenci mebli na wymiar dbają o to, by do produkcji używać materiałów wyższej jakości niż te oferowane w manufakturach. To powoduje, że meble wykonane na wymiar są zazwyczaj dużo trwalsze. Zastosowane płyty mają zwykle większą gęstość, a laminaty większą odporność. Wykorzystywane zawiasy, podnośniki, szuflady etc. pochodzą od sprawdzonych dostawców, a ich dobór poparty doświadczeniem.

Wyjątkowa estetyka wnętrza

Drugim ważnym plusem mebli na wymiar jest ich wyjątkowa estetyka. Klienci mogą samodzielnie wybrać wszystkie elementy zabudowy – od najmniejszych, takich jak uchwyty, kończąc na frontach szafek oraz blatach. To daje właściwie nieskończony wachlarz możliwości i pozwala stworzyć niepowtarzalną zabudowę. Rozwiązanie to jest dedykowane wszystkim, którzy lubią indywidualność, mają własny pomysł na aranżację wnętrza i nie chcą ograniczać się do rozwiązań proponowanych przez firmy specjalizujące się w produkcji masowej. Zrobienie szafy, garderoby, zabudowy w łazience, czy przedpokoju da nam optymalne wykorzystanie powierzchni w mieszkaniu, ale i spójność jego wykończenia.