Meble lustrzane są nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim posiadają wyjątkowe walory estetyczne. Odpowiednio dobrane do wnętrza potrafią podkreślić jego styl, a także nadać mu elegancji i podnieść jego prestiż. Uniwersalny charakter lustrzanych mebli sprawia, że idealnie sprawdzają się niemal w każdym pomieszczeniu, niezależnie od zastosowanej w nim stylistyki.

 Wnętrze w stylu glamour

Meble lustrzane, takie jak komody, szafki czy stoliki idealnie sprawdzają się niemal w każdym wnętrzu. Dzięki ich wykorzystaniu, wszelkie pomieszczenia zostają optycznie powiększone i rozjaśnione – szczególnie, jeśli meble zostaną umiejscowione w bliskim sąsiedztwie lamp lub naprzeciwko okna – odbijające się w nich promienie słoneczne nie tylko rozświetlą pokój, ale także podkreślą ich walory estetyczne. Funkcja ta ma szczególne znaczenie w przypadku niewielkich pomieszczeń, w których zostanie stworzona iluzja powiększonego metrażu. Bardzo istotną cechą lustrzanych mebli jest fakt, iż doskonale wpasowują się w panującą we wnętrzu stylistykę i stają się integralną częścią danego pomieszczenia. Pozwala to na zastosowanie ich zarówno we wnętrzach nowoczesnych i minimalistycznych, jak i glamour, eleganckich, tradycyjnych, czy też w stylu industrialnego loftu. Ze względu na swoje niewątpliwe walory dekoracyjne, z powodzeniem mogą stać się elementem dominującym w danej przestrzeni, stanowiącym główną ozdobę. Przykład może stanowić stolik Dekor o modernistycznym wyglądzie, czy też konsola Marzano utrzymana w klasycznej stylistyce. Oba meble dostępne są w firmie M.A.K DEKOR.

Funkcjonalność i uniwersalność

Innym sposobem na wykorzystanie lustrzanych mebli może być wyeksponowanie za ich pomocą istotnych elementów w pomieszczeniu. Ustawienie ich na przykład naprzeciwko obrazu, pomoże zaakcentować jego znaczenie we wnętrzu.

Lustrzane meble doskonale komponują się ze wszystkimi wzorami i barwami. Ich uniwersalna estetyka sprawdza się zarówno w towarzystwie chłodnych kolorów, takich jak biel i szarość, jak również w przypadku delikatnych pasteli, a nawet zdecydowanych i mocnych barw, do których należy na przykład intensywna czerwień lub zieleń. Interesującym połączeniem jest zestawienie lustrzanych mebli ze złotymi albo srebrnymi dodatkami, co może stanowić bardzo oryginalną aranżację.

W jakich miejscach warto zastosować lustrzane meble? Z pewnością najczęściej wykorzystywane są w salonie, gdzie przyciągają uwagę gości, jednak to także idealny element do aranżacji właściwie każdego pomieszczenia: sypialni, łazienki, biura, przedpokoju a nawet kuchni.