Choć na przestrzeni lat wystrój pokoju dziecięcego przechodzi różnego rodzaju zmiany, to jednak kupując meble do tego pomieszczenia ma się nadzieję, że posłużą pociechom przez jakiś czas. Z tego względu, muszą one spełniać pewne wymagania i funkcje. Sprawdźcie, jak wybrać idealne meble dla dzieci.

Bezpieczne i funkcjonalne wnętrze

Urządzając pokój dziecka trzeba pamiętać o tym, by zapewnić mu jak największe bezpieczeństwo. W związku z tym, podczas jego projektowania, należy trzymać się konkretnych zasad. Przede wszystkim, wybierajcie meble stworzone z naturalnych i trwałych materiałów. Co więcej, unikajcie ostrych krawędzi oraz niestabilnych elementów i dodatków ze szkła.

Idealne meble do pokoju dziecięcego są nie tylko bezpieczne, ale i praktyczne. Warto stawiać na meble „rosnące” wraz z dziećmi.

Dzięki uniwersalnym meblom, nie trzeba ich wymieniać co rok, czy dwa. Co właściwie oznaczają meble uniwersalne? W neutralnym stylu, w bezpiecznych kolorach i wyjątkowo funkcjonalne – tłumaczą eksperci z fabryki mebli Rustikal.

Funkcjonalne meble dziecięce powinny nie tylko być ładne, ale także posiadać dużo miejsc do przechowywania, dzięki którym utrzymywanie porządku w pokoju będzie dużo łatwiejsze. Warto też stawiać na rozwiązania pomagające oszczędzić przestrzeń i zagospodarować pomieszczenie w sposób ergonomiczny. Do takowych należą chociażby łóżka piętrowe lub na antresoli.

Komfort to podstawa

Idealne meble dla dzieci muszą być też komfortowe – w odpowiednio dobranym łóżku pociechy będą mogły wygodnie przesypiać każdą noc, a tym samym zdrowo się rozwijać. Starszym dzieciom należy też zapewnić dobre miejsce do nauki, a więc regulowane biurko i krzesło, które będzie można dopasować do wzrostu dziecka.

W pokoju dziecięcym nie może też zabraknąć miękkich puf i poduszek, które nie tylko uprzyjemnią latorośli czas w pokoju, ale też będą pięknymi elementami dekoracyjnymi.

Jakość na lata

Wbrew powszechnej opinii, na meblach dziecięcych nie warto oszczędzać. Dobrze wybrane meble wysokiej jakości posłużą przez lata, a tym samym – w gruncie rzeczy – zapewnią wam sporą oszczędność. Tanie meble z sieciówek są ładne, jednak ich jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. Z tego względu szybko i łatwo się niszczą, przez co po krótkim czasie ich używania konieczna jest ich wymiana na nowe. Takich problemów można uniknąć wybierając meble z lepszych materiałów.

Zadbajcie o przytulny nastrój

Urządzając pokoik dziecięcy warto pamiętać o ważnym uzupełnieniu mebli i innych elementów wyposażenia, jakimi są wszelkiego rodzaju tekstylia i dekoracje. Dzięki nim można stworzyć przytulny nastrój w pomieszczeniu i sprawić, że dziecko chętnie będzie w nim przebywać.