Spektrum maszyn budowlanych jest bardzo szerokie. W ofertach firm wynajmujących tego typu sprzęt znaleźć można praktycznie wszystko, co niezbędne na budowie. Prócz popularnych ładowarek teleskopowych bardzo często używanymi maszynami są podnośniki nożycowe.

Podesty te dzielimy ze względu na napęd – elektryczny lub spalinowy. Podnośnik elektryczny znajdzie szerokie zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach (np. magazynach), natomiast spalinowa wersja z powodzeniem poradzi sobie z zadaniami w terenie. Na początek zajmijmy się charakterystyką maszyn przeznaczonych głównie do prac wewnątrz budynków – http://www.riwalpoland.pl/wynajem/podesty-nozycowe-elektryczne.

Podnośniki nożycowe o napędzie elektrycznym oferowane przez firmę RIWAL posiadają akumulatory trakcyjne o wysokiej wydajności – zakres ich zasilania wynosi od 12V do 48V. Dzięki temu są w stanie efektywnie pracować nawet podczas zintensyfikowanych prac.

Oferta podestów nożycowych elektrycznych obejmuje maszyny z oznaczeniem ESN, które zostały skonstruowane specjalnie do miejsc zamkniętych, gdzie wykorzystano standardowe otwory drzwiowe o szerokości 90 cm. Ponadto we flocie RIWAL znajdują się podnośniki elektryczne z kategorii LE. Maszyny te mają możliwość efektywnie pracować na nieutwardzonym terenie. Dlaczego? Zaopatrzone są w terenowe opony oraz posiadają system osi wahliwej, która w znaczny sposób zwiększa stabilność i bezpieczeństwo przy uniesionej platformie. Poza tym charakteryzują się zwiększonym udźwigiem.

Podnośniki nożycowe spalinowe są natomiast świetnym wyborem, gdy prace budowlane mają miejsce na zewnątrz. W standardzie maszyny te posiadają napęd 4×4, podpory stabilizujące, rozsuwany pokład zapewniający większą przestrzeń roboczą oraz silniki diesla. Udźwig tego typu podestów waha się od 454 kg aż do 1134 kg. Jeśli prowadzone roboty wymagają nieprzeciętnej wysokości roboczej, oferta RIWAL Poland posiada największe nożycowe zwyżki na świecie marki HollandLift –  z  napędem zarówno spalinowym jak i elektrycznym.

Ogromną zaletą wynajmowanych podnośników jest fachowy serwis. Wszystkie maszyny są systematycznie sprawdzane pod kątem wydajności i bezpieczeństwa, tak aby bez problemu przeszły testy Urzędu Dozoru Technicznego (UDT). Dzięki temu mamy pewność, że projekt będzie realizowany efektywnie z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa. RIWAL Polska to gwarancja  jakości i bezpiecznej pracy na wysokości.

[avg] ([per]) [total] vote[s]