Markizy balkonowe pozwalają na uchronienie się przed słońcem. Dzięki temu można miło  spędzać czas na balkonie. Promienie słoneczne nie docierają również bezpośrednio do okien, a więc mieszkanie się nie nagrzewa. Markizy wielu osobom kojarzą się z dawnymi czasami, jednak obecnie mogą one wyglądać naprawdę modnie. Kiedy markizy na balkonie są hitem, a nie kitem?

Czy markizy na balkonach wciąż są modne? 

Markizy pojawiały się na balkonach kilkadziesiąt lat temu. Wtedy były jednak tworzone z niskiej jakości materiałów, dlatego szybko blakły i wyglądały nieestetycznie. Obecnie takie produkty tworzy się z wykorzystaniem sprawdzonych surowców odpornych na działanie czynników zewnętrznych. W lokalach gastronomicznych i usługowych pełnią one funkcję reklamową, ale mogą również chronić użytkowników balkonów przed słońcem.

Markizy balkonowe są hitem, jeśli zostaną odpowiednio dopasowane do aranżacji konkretnego budynku. Aby zamontować taki element w bloku, zwykle konieczne jest zdobycie odpowiedniego pozwolenia. Klasycznym wyborem są markizy czarne lub szare, które nie rzucają się w oczy i prezentują się pięknie w połączeniu z nowoczesnym budownictwem. Wiele z nich pozwala na składanie z wykorzystaniem pilota, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Jakie markizy są obecnie modne? 

Markizy na balkon mogą przyjmować różne formy. Modne produkty tego typu znajdziesz m.in. w salonie Tapparella. Obecnie popularnością cieszą się modele jednolite. Zdecydowanie najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem są markizy beżowe, szare lub czarne. Mogą mieć ozdobne zakończenie lub być całkowicie proste. Wszystko zależy od stylu danego budynku i potrzeb właściciela balkonu.

Na rynku wciąż pojawiają się także markizy w charakterystyczne paski. Kojarzą się one z ubiegłym wiekiem, jednak aktualnie są tworzone z wykorzystaniem znacznie bardziej wytrzymałych materiałów. Dzięki temu mogą prezentować się pięknie przez długie lata. Warto dostosować kolory pasków do mebli i innych dekoracji znajdujących się na balkonie. Aby markiza wyglądała stylowo, powinna komponować się dobrze również z elewacją danego budynku.

Obecnie popularnością cieszą się również modele składane i rozkładane automatycznie. To ogromne ułatwienie, które sprawia, że obecnie wykorzystywane markizy znacznie różnią się od tych stosowanych przed laty. Są więc one coraz popularniejsze, stając się prawdziwym hitem.