Łóżka na antresoli to pomysł wykorzystywany przede wszystkim w małych mieszkaniach i kawalerkach, gdzie zależy nam na zaoszczędzeniu jak największej powierzchni naszego wnętrza. Warto mieć na uwadze, że jest to rozwiązanie, które nadaje się raczej do wysokich mieszkań. Oprócz typowej zalety, jaką jest zachowanie cennego miejsca w pokoju, łóżko na antresoli wygląda po prostu bardzo oryginalnie i zjawiskowo, co sprawia, że to rozwiązanie cieszy się coraz większą popularnością w nowoczesnych wnętrzach.

Łóżko na antresoli z drewna – czy to dobry pomysł?

Obecnie oferty łóżek na antresoli są naprawdę bardzo różnorodne, co sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego do swojego wnętrza i dopasowanego do swojego gustu. Można zdecydować się na klasyczne łóżko drewniane, wykonane na przykład z drewna bukowego, sosnowego lub dębowego. Tradycyjne, drewniane łóżko charakteryzuje się przede wszystkim dużą wytrzymałością i trwałością. Takie łóżko na antresoli świetnie komponuje się z bardzo popularnym ostatnio prostym, skandynawskim wnętrzem. Drewno w każdej chwili można pomalować na dowolny kolor przy użyciu specjalnej farby do drewna, dzięki czemu możemy zmieniać kolorystykę w zależności od pozostałych elementów naszego wnętrza.

Łóżko na antresoli wykonane z metalu – co powinniśmy wiedzieć na temat tego rodzaju łóżek?

Większość tego typu łóżek wykonana jest ze stali, co zapewnia trwałość i wytrzymałość. Takie łóżko również można pomalować na dowolny kolor. Metalowe elementy świetnie komponują się z wnętrzem miejskim, urządzonym w tak zwanym stylu industrialnym, nazywanym często stylem przemysłowym. Te łóżka, podobnie jak opisywane powyżej łóżka drewniane pasują do minimalistycznych wnętrz.

Łóżka na antresoli wykonane z płyty meblowej MDF

W obecnych czasach płyta meblowa może zapewnić łóżku podobną wytrzymałość, jak tradycyjne drewno, dlatego nie powinniśmy obawiać się o jakość przedmiotów wykonanych z tego materiału. Płyta MDF zapewnia dowolność i różnorodność wzornictwa i większą swobodę w wyborze kształtów i kolorów naszego wymarzonego łóżka na antresoli. Ostatnimi czasy bardzo popularnym wzorem stosowanym przy wykonywaniu tego typu płyt meblowych jest dąb sonoma, który komponuje się z większością stylizowanych wnętrz.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego łóżka na antresoli?

Warto mieć na uwadze dodatkowe elementy, które wchodzą w skład łóżka i mogą poprawić funkcjonalność naszego mieszkania. Warto pod łóżkiem na antresoli umieścić biurko, komodę lub szafki na książki, co pozwala nam na zaoszczędzenie cennego miejsca. Wiele łóżek na antresoli jest zaopatrzonych w idealnie pasujące meble dodatkowe. Warto zwracać szczególną uwagę na materiały, z jakich wykonane jest łóżko, ponieważ odporny i wytrzymały materiał zapewnia nam stabilność konstrukcji na długie lata. Należy inwestować w sprawdzone i polecane przez specjalistów materiały.

[avg] ([per]) [total] vote[s]