Na jakość snu ma wpływ kilka istotnych czynników. Cisza, spokój, odpowiednia temperatura w sypialni i stosowna pora udania się na odpoczynek to nie jedyne warunki odpowiadające za energię na następny dzień. Ważne jest także łóżko, które pozwoli się zrelaksować, dając poczucie wygody i komfortu. Jakie rodzaje łóżek drewnianych znajdziemy w ofercie sklepów? Odpowiadamy w artykule! 

Łóżka drewniane a rodzaj drewna

Osoby, które poszukują solidnego, bezpiecznego i wygodnego łóżka, często decydują się na łóżko drewniane do sypialni. To doskonały wybór, ponieważ drewno jest estetycznym, stabilnym, funkcjonalnym i wytrzymałym materiałem.
Łóżka najczęściej wykonane są z drewna sosnowego, olchowego, dębowego, bukowego i brzozowego. Drewno sosnowe ma ładny, jasny kolor i pasuje do każdego rodzaju wnętrz. Drewno olchowe jest bardzo plastyczne i lekkie, ale zdecydowanie najmniej trwałe, dlatego nie poleca się go do pokojów dziecięcych. Drewno dębowe jest ciężkie, twarde i trudne w obróbce, lecz niezwykle odporne na działanie czynników mechanicznych i upływ czasu. Ma ładny, brązowo-zielonkawy odcień i świetnie wpisuje się w rustykalne wnętrza. Drewno bukowe jest także solidne i wytrzymałe, a jego jasny odcień często wpada w róż – stąd łóżka z drewna bukowego są często wybierane do pokojów dla dziewcząt. Drewno brzozowe ma charakterystyczny kolor i łatwo poddaje się obróbce. Również idealnie nadaje się na łóżka. Rodzaj drewna wpływa na cenę łóżka, ale każde łóżko drewniane przez wiele długich lat będzie spełniać swoje przeznaczenie.

Łóżka dziecięce i młodzieżowe

Drewno jest naturalnym materiałem, które nie przyciąga kurzu i nie zawiera szkodliwych dla zdrowia substancji. Z tego powodu jest świetnym wyborem dla alergików, a na alergie cierpi coraz więcej dzieci. Rodzice, chcący zadbać o zdrowie swoich pociech, wybierają łóżka drewniane. Takie łóżka są doskonałe i dla młodszych, i dla starszych dzieci. Wyróżniają się oryginalnym nowoczesnym designem i zawierają dodatkowe, funkcjonalne elementy.
Łóżka dla dzieci mogą być wyposażone w pojemne szuflady, idealne do przechowywania zabawek lub trzymania pościeli w ciągu dnia. Zamiast pojemnika łóżko może zawierać specjalny wkład, służący jako dodatkowe miejsce do spania. Z kolei łóżka dla maluszków mają zaokrąglone krawędzie i wysokie barierki, które chronią przed upadkiem. Do wyboru są też łóżka piętrowe, wyposażone w dwa materace lub konstrukcje piętrowe składające się z łóżka i biurka. Rozwiązań jest bez liku, wystarczy zapoznać się z ofertą sklepów. Szeroki asortyment gwarantuje nam sklep Meble Sosnowe STar, zajmujący się produkcją i sprzedażą mebli od 1997 roku. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, wykonuje też meble drewniane na zamówienie.

Łóżka ze skrzynią lub pojemnikiem na pościel

Również łóżka dla dorosłych mogą być wyposażone w skrzynie lub pojemniki na pościel. Przestrzeń kryjącą się pod stelażem można też wykorzystać do przechowywania dodatkowych koców, kompletów poszewek na zmianę czy poduszek. Taki pojemnik świetnie zastępuje komodę czy szafę, na którą nie zawsze mamy miejsce. Dostęp do niego jest prosty i szybki, a jego powierzchnia zależy od wielkości łóżka. Łóżka ze skrzynią to bardzo popularne rozwiązanie, które bez wątpienia warto mieć na uwadze, szukając łóżka do sypialni.
[avg] ([per]) [total] vote[s]