Wybierając meble do mieszkania czy domu, warto zwrócić uwagę na drewno, które dzięki swoim wyjątkowym cechom, takim jak: różnorodność, trwałość, estetyka i naturalność, nadaje uroku wszelkim pomieszczeniom. Szafy, komody, stoły oraz ławy wyglądają bardzo estetycznie i odpowiednio pielęgnowane są w stanie przetrwać wiele lat. W poniższym artykule przyglądamy się bliżej drewnianym ławom, które można wykorzystać nie tylko w jadalni, ale również w salonie i ogrodzie.

Charakterystyczne cechy drewnianej ławy

Drewniana ława jest meblem bardzo wytrzymałym i wykonanym z naturalnego surowca. Oznacza to, że jest w stanie towarzyszyć nam przez długie lata, nawet jeżeli będą na niej stawiane duże ciężary, ponieważ jest odporna na mechaniczne uszkodzenia. Należy oczywiście dbać o konserwację ławy poprzez stosowanie różnego rodzaju środków pielęgnacyjnych, które pomagają zachować jakość drewna przez wiele lat.

Naturalność sprawia, że drewniana ława emanuje ciepłem, jest przyjemna w dotyku, nie wywołuje alergii, a także posiada zdolność do samoregulacji wilgotności, dzięki czemu jest doskonałym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Jest ona ponadto obojętna dla otoczenia i ekologiczna, co sprawia, że nie trzeba często wymieniać jej na nowsze modele. Największą zaletą drewnianej ławy jest jednak jej uniwersalność oraz piękna stylistyka. Dzięki niej pomieszczenie staje się klasyczne, przestronniejsze i przytulniejsze.

Zalety posiadania drewnianej ławy w salonie i ogrodzie

Drewniane ławy znajdujące się w salonie okazują się być bardzo użytecznym meblem. Pozwalają na zjedzenie rodzinnego posiłku, wypicie kawy ze znajomymi lub przyjęcie ich podczas wykwintnej kolacji bądź podwieczorku. Funkcjonalna półka poniżej blatu może posłużyć jako dyskretny schowek na pilot do telewizora, drobne akcesoria, czasopisma lub książki, które można swobodnie czytać, siedząc na kanapie obok ławy.

Drewniana ława może być także wykorzystana na tarasie lub w ogrodzie – miejscach rodzinnych spotkań, gdzie stworzy bardzo towarzyski klimat i będzie wspaniale współgrać z zielenią, zwłaszcza, że jest to materiał naturalny. W takim przypadku również dużą rolę odgrywa trwałość oraz wygoda takiego mebla.

Drewniane ławy mają wszechstronne zastosowanie i pasują do każdej stylistyki, dlatego warto w nie zainwestować i cieszyć się naturalnymi zasobami, nie tylko w kuchni, ale również w każdym innym pomieszczeniu – zachęca doradca handlowy firmy Meble K&D, która oferuje klientom wysokiej jakości, luksusowe meble wykonane z prawdziwego drewna.