Dobrej klasy latarka to wręcz niezbędny element wyposażenia dla różnych osób. Jest ona konieczna w codziennej pracy ochrony czy służb mundurowych, przyda się także podczas wycieczki w góry, biwaku jak i wakacji na łonie natury. Jedną z bardzo ciekawych i polecanych profesjonalnych latarek jest model TK72R marki Fenix. Czy faktycznie sprawdzi się on w każdej sytuacji?

Latarki akumulatorowe ładowalne – czym się charakteryzują?

Większość obecnie oferowanych mocnych latarek korzysta z zasilania akumulatorowego. Oznacza to w praktyce, że zamiast klasycznych baterii posiadają one ogniwo litowo-jonowe, podobne do tego, jakie znaleźć możemy w praktycznie każdym smartfonie. Rozwiązanie takie ma szereg bardzo ważnych zalet, takich jak stosunkowo niska masa, niewielkie rozmiary, dobre parametry przechowywania energii, mniejsza wrażliwość na temperaturę oraz co najważniejsze – możliwość szybkiego ładowania z sieci. Dzięki temu latarki akumulatorowe ładowalne są dużo użyteczniejsze od rozwiązań na baterie i w razie wyczerpania można je dużo łatwiej przywrócić do pełnej sprawności.

Latarka Fenix TK72R – czym się wyróżnia?

Sam sposób zasilania nie jest jednak jedyną zaletą latarki Fenix TK72R. Produkt ten wyróżnia się także szeregiem innych cech, takich jak:

  • Moc świecenia – warto wiedzieć, że zwykłe sklepowe latarki charakteryzują się mocą na poziomie 30-300 lumenów. Z kolei Fenix TK72R w trybie turbo oferuje snop światła o sile 9000 lm. Pozwala on na oświetlenie obszaru odległego o 286 m.
  • Dodatkowe funkcje – TK72R posiada trzy tryby świecenia oraz regulator jasności, pozwalające na dostosowanie strumienia światła do potrzeb. Dodatkowo wyposażono ją także w funkcję strobe – generującą bardzo mocne pojedyncze błyski.
  • Odporność – latarka Fenix TK72R wykonana została z bardzo solidnych materiałów, które są odporne na drobne uszkodzenia i gwarantują przetrwanie upadku z wysokości 1 metra.
  • Akumulator – zasilanie zapewnia bateria litowo-jonowa o pojemności 7000 mAh, którą można też wykorzystać jako powerbank. Ładowanie odbywa się z kolei przy użyciu kabla USB.
  • Wyświetlacz OLED – mało która latarka posiada taki dodatek. Jest on bardzo użyteczny, gdyż pozwala na szybkie określenie poziomu energii czy też aktualnie używanego trybu pracy.

Mocna latarka Fenix TK72R – w jakich zadaniach się sprawdza?

Jak widać, latarka Fenix TK72R to naprawdę wysokiej klasy produkt, którego możliwości umożliwiają różnorodne zastosowania. Przede wszystkim sprawdzi się on w pracy, wspomagając ochroniarzy, leśników czy inne osoby, które muszą działać w nocy i potrzebują silnego oraz poręcznego źródła światła. W takich sytuacjach szczególnie przydatna może się okazać możliwość zmiany jasności czy też opcja Strobe, pozwalająca oślepić podejrzaną osobę czy wystraszyć dzikie zwierzę. Fenix TK72R to także doskonała latarka w góry oraz też na wyjazd survivalowy. Bez trudu zniesie ona nawet ciężkie warunki i zapewni oświetlenie na wiele dni. Na koniec warto też podkreślić, że „fenix” to nie tylko rozwiązanie dla profesjonalistów. Sprawdzi się ona również w codziennym życiu czy podczas zwykłego kempingu z rodziną i dziećmi. Także wtedy niezawodność, wytrzymałość i duża moc tej latarki mogą okazać się niezwykle przydatne.

Latarka Fenix TK72R – cena i dostępność

Bez wątpienia opisywana latarka Fenix 9000 lumenów to sprzęt wręcz idealny zarówno do zastosowań profesjonalnych, jak i turystycznych. Niestety jednak za dużymi możliwościami nie idzie powszechna dostępność. W praktyce produkty takie jak Fenix TK72R znaleźć można tylko w wyspecjalizowanych sklepach z oświetleniem, jak elatarka.pl. Jednak wbrew pozorom ma to też swoje zalety. Szukając w takich sklepach profesjonalnych latarek masz pewność, że trafisz tylko na produkty markowych wytwórców, które charakteryzują się doskonałymi parametrami i naprawdę wysoką jakością, gwarantującą pewną pracę w każdej sytuacji. Co więcej, sklepy jak elatarka.pl zapewniają również fachową obsługę, szybkie płatności, konkurencyjne ceny i błyskawiczną dostawę zakupionych artykułów.

[avg] ([per]) [total] vote[s]