Dzisiaj coraz chętniej i coraz więcej kupujemy przez internet. Zaopatrujemy się w kosmetyki, ubrania, książki czy sprzęt elektroniczny, niejednokrotnie wiele na tym zyskując. Zamówione produkty zostają nam dostarczone kurierem lub pocztą. Które rozwiązanie wybrać? Przesyłki kurierskie zdecydowanie wygrywają! Dlaczego są lepsze od przesyłek pocztowych? Odpowiedź znajdziesz w artykule!

Błyskawiczna dostawa pod wskazany adres

Pierwszą i najważniejszą zaletą przesyłek wysyłanych kurierem jest błyskawiczna dostawa. Produkt zamówiony wieczorem możemy dostać już następnego dnia! Chociaż poczta stara się dostarczać produkty na czas, paczki często są opóźnione. W przypadku kuriera niezwykle rzadko dochodzi do takich sytuacji.

Możliwość monitorowania przesyłki

Każdą przesyłkę dostarczaną kurierem możemy monitorować. Dzięki temu wiemy, gdzie dokładnie znajduje się nasza paczka i o której godzinie powinniśmy się jej spodziewać. Dodatkowo kurierzy zazwyczaj utrzymują stały kontakt z adresatem. Dzwonią przed przyjazdem, aby sprawdzić, czy jesteśmy pod wskazanym adresem, a jeśli nie – doręczają przesyłkę o innej godzinie. Wszystko po co, abyśmy mogli jak najszybciej cieszyć się zamówionym produktem.

Dzięki temu, że przesyłki są monitorowane, są też bardziej bezpieczne. Zawsze może dojść do pomyłki w adresie. Im szybciej się zorientujemy, że paczka wędruje pod niewłaściwy adres, tym szybciej zostanie przekierowana tam, gdzie trzeba – dodaje nasz rozmówca z firmy kurierskiej TuWysylam.pl.

Wysyłka paczek bez wychodzenia z domu

Firmy kurierskie nie tylko doręczają paczki, ale też odbierają od klientów gotowe do wysłania przesyłki. Oznacza to, że nie musimy wychodzić z domu ani stać w kolejkach, aby wysłać prezent mieszkającej w innym mieście chrześnicy czy oddać zamówioną niedawno sukienkę, ponieważ nie pasuje do naszej sylwetki.

Nadanie paczki z kurierem jest bardzo proste. Wystarczy zapakować przesyłkę, uzupełnić kilka danych i – gotowe! Najważniejsze jest określenie, jakich wymiarów będzie paczka i kiedy dokładnie chcemy ją nadać. W wybranym przez nas dniu, dokładnie o wskazanej godzinie kurier zapuka do naszych drzwi!

Niska cena i wysoka jakość usług

Na koniec należy zaznaczyć, że przesyłki kurierem są dużo tańsze, niż korzystanie z poczty. Otrzymujemy przy tym gwarancję wysokiej jakości usług i pewność dostarczenia przesyłki na czas. Oczywiście cena zależy od gabarytów paczki i destynacji, ale przesłanie paczki kurierem zwykle okazuje się atrakcyjniejsze finansowo.

Pamiętajmy, aby korzystać tylko ze sprawdzonych firm kurierskich, a na pewno będziemy zadowoleni z ich usług!

[avg] ([per]) [total] vote[s]