Blat w kuchni pełni wiele funkcji. Jest to nie tylko element dekoracyjny, ale przede wszystkim miejsce, na którym są przygotowywane codzienne posiłki. Dlatego też warto zadbać o odpowiednią jakość blatu kuchennego, aby służył przez długie lata. Do wyboru jest wiele materiałów, z których tworzy się blaty, jednak na szczególną uwagę zasługuje blat kuchenny wykonany z granitu. Dlaczego?

Niezwykła trwałość

Granit to głębinowy kamień naturalny o bardzo charakterystycznym wyglądzie. Najczęściej spotyka się granit o budowie jawno krystalicznej z nieregularnymi wzorami. Jednak najważniejszą cechą granitu jest to, że jest niezwykle trwały oraz odporny na uszkodzenia. Dlatego kuchenne blaty granitowe cieszą się dużą popularnością.

Granit to doskonały materiał na blat kuchenny, ponieważ jest wysoko odporny na zarysowania oraz ścieranie. Jak wiadomo blaty kuchenne to miejsce szczególnie eksploatowane podczas codziennego przygotowywania posiłków. Jednak wybierając blaty kuchenne wykonane z granitu zyskujemy gwarancję, że będą służyć przez lata – mówi ekspert w dziedzinie kamieniarstwa z firmy Bagomar.

Warto również wiedzieć, że granitowe blaty mogą być wykorzystywane jako bezpośrednie miejsce do krojenia bez użycia deski. Na ich powierzchni nie zostanie żaden ślad po najostrzejszym nożu. Jest to niezwykle funkcjonalna cecha granitowych blatów.

Odporność na wysoką temperaturę

Blat granitowy jest również odporny na wysokie temperatury. Oznacza to, że bez obaw o uszkodzenie blatu można kłaść na nim gorące naczynia. Co więcej, granit jest kamieniem niepalnym. Bardzo powoli się nagrzewa, dlatego może być umiejscawiany przy kuchenkach gazowych oraz piekarnikach.

Blaty wykonane z granitu są proste w utrzymaniu czystości, ponieważ są odporne na plamy. Dodatkowo granit jest naturalnie odporny na wilgoć.

Duży wybór wzorów

Granit, jako kamień najczęściej występuje w kolorze szarym i jego licznych odcieniach. Znaleźć go można również w kolorze białym, zielonym, białoróżowym, a nawet czerwonym. Ponadto granitowy blat kuchenny może być wykończony na wiele sposobów. Przykładowo może posiadać wykończenie matowe lub z połyskiem.

Granitowy blat doskonale wpisze się w nowoczesny jak i klasyczny styl kuchni. Posiada elegancki oraz estetyczny wygląd, który nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru.

Mimo że blaty granitowe nie należą do najtańszych, to ze względu na cechy jest to wydatek warty rozważenia. Blat wykonany z granitu jest funkcjonalny i trwały, ale również dostępny w bardzo różnej kolorystyce oraz formie wykończenia.

Rate this post