Montaż instalacji gazowej staje się coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem, jeśli chodzi o ogrzewanie domów. Ogrzewanie gazem nie wpływa negatywnie na środowisko i nie generuje dużych kosztów. Jeżeli dom nie posiada przyłącza gazowego, można zamontować na posesji zbiornik na gaz płynny. Przynajmniej raz w roku należy go zatankować, a także dokonywać regularnych przeglądów całej instalacji. Kto może zająć się montażem i serwisem instalacji gazowej?

Zalety montażu instalacji gazowej

W przypadku domów jednorodzinnych gaz jest wykorzystywany do centralnego ogrzewania oraz podgrzewania wody, ale także do gotowania na płytach grzewczych. Zamontować można instalację gazową na gaz płynny lub na gaz ziemny, który jest dostarczany z centralnej sieci gazowej. Montaż instalacji gazowej to jedno z najbardziej nowoczesnych oraz opłacalnych pod względem finansowym rozwiązań grzewczych. Dodatkowo instalacja gazowa jest w pełni bezobsługowa, dzięki możliwości zaprogramowania pieca. Montaż tego typu instalacji pozwala nie tylko na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania, ale także na zaoszczędzenie miejsca w kotłowni, ponieważ nie wymaga składowania opału.

Montaż instalacji gazowej przez profesjonalistę

Instalacje gazowe mogą być montowane, a także serwisowane przez odpowiednich specjalistów. Powinni oni znać się na eksploatacji instalacji oraz potrafić precyzyjnie ocenić jej stan techniczny. Chcąc wymienić swoją starą instalację na instalację gazową, można zwrócić się m.in. do Inwent, oferującej montaż i serwis instalacji grzewczych. Specjaliści zakładają instalację poprzez użycie odpowiednich przewodów i ich późniejsze połączenie. Obecnie prawie wszystkie instalacje gazowe są wykonywane z miedzi. W kolejnym etapie zamontowane zostają gazomierze, a także armatura odcinająca razem z piecem gazowym.

Dlaczego serwis instalacji gazowej jest ważny?

Regularny przegląd oraz serwisowanie instalacji gazowych są niezwykle istotne przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców budynku. Nieszczelna instalacja gazowa bądź inne związane z nią nieprawidłowości mogą doprowadzić do wybuchu. Właśnie, dlatego według prawa budowlanego przegląd powinien być wykonywany raz do roku, a ewentualne usterki naprawiane na bieżąco. Nieszczelności mogą być także przyczyną zwiększonych rachunków za ogrzewanie. Montaż instalacji gazowej może stanowić bardzo korzystne rozwiązanie. Warto zatrudnić w tym celu specjalistów, którzy w razie konieczności zajmą się także serwisem.