Każda gospodyni domowa wie, że ręczniki kuchenne to obowiązkowy element wyposażenia kuchni. Niektóre z nich twierdzą nawet, że bez nich w kuchni nie ma pracy. Są praktyczne i funkcjonalne, a przy tym mogą stanowić niebanalny dodatek do wystroju wnętrza. Czym zatem powinno się kierować, wybierając ręczniki do kuchni? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj kryteria, jakie decydują o ich zakupie!

Jakie są kryteria wyboru ręczników do kuchni?

Istnieje kilka czynników, które decydują o wyborze tych a nie innych ręczników kuchennych. Z całą pewnością do kryteriów ich wyboru zaliczyć można:

  • cenę – nie ulega wątpliwości, iż to ważny czynnik zakupowy. Ręczniki materiałowe, np. bawełniane czy z mikrofibry, często się pierze i wymienia, potrzebny jest więc więcej niż jeden komplet. Ręczniki papierowe z kolei dosyć szybko się zużywają, zatem ten rodzaj wyposażenia kuchennego nie powinien kosztować wiele.
  • rodzaj materiału, z którego są wykonane – zazwyczaj uzależniony jest od indywidualnych preferencji i stylu życia. Ci, dla których ważna jest ekologia i troska o środowisko, wybiorą wielorazowe ręczniki materiałowe, inni zaś, dla których priorytetem jest chociażby czystość i aseptyczność, wybiorą ręczniki papierowe. 
  • jakość i wytrzymałość – kupując ręczniki do kuchni, zależy nam wygodzie ich użytkowania, wydajności i praktyczności. Ręczniki kuchenne powinny być higroskopijne i dobrze chłonąć wodę. Nie powinny także zostawiać smug ani kosmków materiału. 
  • rozmiar – zbyt duże będą niewygodne w użytkowaniu, zbyt małe zaś nie będą w stanie właściwie spełniać swojej funkcji. Ich rozmiar zatem powinien być dopasowany do przeznaczenia. W kuchni dobrze sprawdzają się ściereczki o wymiarach 40×70 cm lub 30×60 cm. Dobrym rozwiązaniem jest także posiadanie kompletu różnej wielkości ręczników. 

Ręczniki kuchenne – jak można je wykorzystać?

Kuchenne ręczniki mają szereg różnych zastosowań. Idealnie sprawdzą się do wycierania blatów i stołu, jak również naczyń czy sztućców. Pomagają także zachowywać świeżość warzyw i owoców, można nimi osuszyć z wody również mięso lub ryby. Ich chłonność zmniejsza także kaloryczność potraw, poprzez odsączenie ich z tłuszczu po obróbce termicznej. Czy ręczniki kuchenne sprawdzą się tylko i wyłącznie w kuchni? Oczywiście, że nie! O alternatywne sposoby ich wykorzystania zapytaliśmy eksperta z firmy CZP Premium z Białkowa, która od wielu lat jest producentem kuchennych ręczników papierowych:

Tego typu produkty dobrze sprawdzają się nie tylko w kuchni. Można je wykorzystać podczas sprzątania innych pomieszczeń, np. łazienki. Znajdą także zastosowanie podczas mycia okien i luster czy w przestrzeniach biurowych. Podczas przeprowadzki natomiast można nimi owinąć delikatne przedmioty – będą stanowić swego rodzaju zabezpieczenie przed uszkodzeniem. Ręczniki papierowe cechuje uniwersalność i tylko od nas zależy, do czego je wykorzystamy. Jak widać, możliwości jest wiele. 

Rate this post