Spośród niezliczonych  gadżetów i akcesoriów samochodowych, jakie dostępne są dziś zmotoryzowanym, kamerka z rejestratorem z pewnością należy do najbardziej przydatnych. Możliwość ciągłego nagrywania tego, co dzieje się przed pojazdem, a niekiedy również za nim, daje kierowcy większe poczucie bezpieczeństwa, ale też twarde dowody na niewinność w razie zaistnienia niebezpiecznej sytuacji, spowodowanej przez innego uczestnika ruchu.

Jeszcze kilka lat temu widok kamerki na przedniej szybie pojazdu sugerował, że za jego kierownicą siedzi policjant. Obecnie coraz więcej cywili korzysta z kamery samochodowej dla własnego bezpieczeństwa. Jakie konkretnie korzyści wynikają z posiadania takiego rejestratora?

Kamera samochodowa przeciw oszustom

Najważniejszym powodem, dla którego kierowcy decydują się na montaż kamery z rejestratorem w swoich samochodach, jest chęć zabezpieczenia się przed nieuczciwymi posunięciami innych uczestników ruchu drogowego. To zadanie rejestratory spełniają na wiele sposobów.

Nagranie ze stłuczki wykonane kamerką samochodową może być dowodem w postępowaniu sądowym, ale także w sporach z ubezpieczycielami. Jeżeli zderzenie było spowodowane zachowaniem drugiego uczestnika zdarzenia, zrzucenie odpowiedzialności na ciebie nie będzie możliwe.

W tym punkcie należy zaznaczyć, że na polskich drogach możemy spotkać mnóstwo kierowców, próbujących żerować na towarzystwach ubezpieczeniowych, którzy w tym celu umyślnie powodują niebezpieczne sytuacje. Nagranie z rejestratora samochodowego będzie świetnym zabezpieczeniem również przed ich działaniami.

Przedstawianie nagrań z kamerki samochodowej bardzo często okazuje się jednak niepotrzebne. Sprawca stłuczki drogowej, widząc nagrywające go urządzenie, może przestraszyć się i zrezygnować np. z prób wyłudzenia pieniędzy z twojego ubezpieczenia OC.

Miej kontrolę nad swoją flotą

Wyposażenie pojazdów w kamery z rejestratorami jest bardzo dobrym pomysłem dla właścicieli firm transportowych i spedycyjnych. Takie rozwiązanie pozwala nie tylko sprawdzić zachowanie kierowcy na nagraniu w sytuacji, gdy doszło już do wypadku, ale niekiedy także kontrolować na bieżąco jego trasę.

Najlepsze kamery samochodowe, takie jak np. DDPAI X2 PRO MINI albo NEXT BASE 402G, dostępne w ofercie STOPOL GROUP z Pruszkowa, wyposażone są w moduł GPS. Takie rozwiązanie pozwala śledzić trasę przejazdu auta za pośrednictwem prostej aplikacji na telefon Android, a także sprawdzać i zapisywać informacje takie jak kierunek jazdy oraz prędkość samochodu.

Zatem posiadanie kamery samochodowej z rejestratorem daje wiele korzyści zarówno kierowcom indywidualnym, jak i właścicielom dużych przedsiębiorstw spedycyjnych, którzy chcą mieć większą kontrolę nad  poczynaniami swojej załogi.

[avg] ([per]) [total] vote[s]