Przeprowadzka do nowego miejsca z całą pewnością wiąże się z radością i pozytywnymi zmianami, ale również z koniecznością organizacji całego przedsięwzięcia, do którego należy odpowiednio się przygotować. Przy masywnych meblach oraz innych artykułach domowych nieuniknione okazuje się skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych, które dysponują narzędziami gwarantującymi bezpieczny transport towarów. Jak wygląda przeniesienie dużych sprzętów do mieszkania? Sprawdźmy!

Jak transportować meble o nietypowych gabarytach?

Transport nietypowych mebli z wystającymi elementami, ciężkich urządzeń elektrycznych, a także pianin lub dzieł sztuki to dla wielu osób duże wyzwanie. Przede wszystkim, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia i zniszczenia sprzętów, należy je dokładnie zabezpieczyć. Firmy przeprowadzkowe takie jak Przeprowadzki-Marmad we Wrocławiu do ochrony mebli stosują koce filcowe oraz folię bąbelkową i stretch, które zabezpieczają przedmioty zarówno przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i działaniem wody lub wilgoci.

Najczęściej do prawidłowego transportu nietypowych artykułów wykorzystywane są pasy bezpieczeństwa, które stabilizują towary i ułatwiają ich przeniesienie. Niektóre firmy dysponują windami meblowymi, które umożliwiają wniesienie gabarytów do wszystkich miejsc, w których niemożliwy jest tradycyjny sposób transportu. Windy meblowe o długości 18 m pozwalają na dotarcie aż do 5 piętra, natomiast ich udźwig umożliwia przetransportowanie nawet bardzo ciężkich mebli.

Jakie zalety ma skorzystanie z usług firm przeprowadzkowych?

Powierzenie przeprowadzki, a w szczególności transportu i wniesienia niewymiarowych sprzętów doświadczonej ekipie to z całą pewnością o wiele bardziej wygodne rozwiązanie niż organizacja samodzielnej przeprowadzki. Wieloletni pracownicy firmy przeprowadzkowej zajmują się całym przedsięwzięciem i logistyką transportu, odpowiednim zabezpieczeniem oraz wniesieniem towarów. Dzięki temu zaoszczędzamy dużo czasu, a co więcej nie musimy martwić się o potencjalne uszkodzenie artykułów.

Ekipy mają również specjalistyczną flotą samochodową, w skład której wchodzą duże samochody wyposażone w windy ułatwiające bezpieczne wypakowanie sprzętów. Nie tylko minimalizuje to ryzyko upadku i zniszczenia ładunku, ale przede wszystkim przyspiesza cały proces przeprowadzki. Samochody wyposażone są dodatkowo w specjalną sztywną zabudowę kontenerową, która właściwie chroni przewożony towar przed możliwymi wstrząsami, na które byłby narażony podczas jazdy.

Rate this post