Lato coraz bliżej, a wraz z nim nadchodzą upały. W tym czasie bardzo ważne jest dbanie o odpowiednie nawodnienie, a podczas wychodzenia z domu chronienie głowy i skóry przed nadmiernym słońcem. Kiedy na dworze panuje wysoka temperatura, każdy marzy o tym, by w domu było nieco chłodniej. Niestety, koszt założenia klimatyzacji bardzo często jednak przekracza możliwości finansowe tym bardziej, jeśli w ciągu dnia korzysta się z większej ilości pomieszczeń. W wygodny, tani i prosty sposób można jednak poprawić swój komfort w domu dzięki zainwestowaniu w klimatyzator przenośny.

Mobilność

Dużą zaletą klimatyzatora przenośnego jest niewątpliwie możliwość przesuwania go z miejsca na miejsce. Bardzo często wyposażony jest w kółka, by transport był jeszcze wygodniejszy. Urządzenie może więc wędrować za właścicielem między pomieszczeniami tak, by zapewnić możliwie największy komfort. Wystarczy więc kupić jeden klimatyzator, by cieszyć się przyjemną, chłodną temperaturą w całym domu.

Prosta obsługa

Klimatyzator przenośny wyposażony w dodatkowe funkcje będzie też skutecznie osuszał powietrze z nadmiaru wilgoci czy wręcz przeciwnie – nawilżał pomieszczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Aby zacząć go używać, nie trzeba też korzystać z pomocy specjalisty. Wystarczy pójść do sklepu, wybrać odpowiedni sprzęt i postępować zgodnie z instrukcją. Inaczej jest natomiast w przypadku klimatyzacji stacjonarnej, której bez odpowiedniego sprzętu i wiedzy nie można samemu zamontować i uruchomić.

Natychmiastowe działanie

Klimatyzator przenośny może zacząć chłodzić praktycznie od razu po wyjęciu z pudełka, nawet gdy na zewnątrz panują rekordowo wysokie temperatury. Działa szybko i skutecznie, choć warto pamiętać, że czas działania zależny będzie od samego modelu urządzenia, wielkości pomieszczenia czy temperatury początkowej. Nie ma jednak wątpliwości, że jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów na szybką zmianę temperatury w pomieszczeniu na bardziej komfortową.

Niska cena

Nie bez znaczenia jest także koszt zakupu klimatyzatora przenośnego. Koszt tradycyjnego urządzenia znajdującego się w wielu domach czy mieszkaniach to co najmniej 1000 złotych, ale jeśli chce się mieć zagwarantowaną wysoką wydajność i cichą pracę, należy zainwestować co najmniej dwa razy tyle. Do tej kwoty dochodzi jeszcze koszt montażu, który sprawia, że cena całej inwestycji waha się w granicach 3-5 tysięcy złotych. W przypadku klimatyzatorów przenośnych koszty są znacznie niższe. Egzemplarze naprawdę dobrej jakości można kupić już za 1000 złotych, a te wyposażone w dodatkowe udogodnienia takie jak nawilżanie, osuszanie czy grzanie dostępne są w granicach 2000 złotych.

[avg] ([per]) [total] vote[s]