Miłośnicy ponadczasowości w architekturze z pewnością pragną ozdobić swój elegancki dom pasującymi drzwiami, które podkreślą jego tradycyjny charakter. Jak zabrać się do zakupu klasycznych drzwi wejściowych i na co zwrócić uwagę? Tego dowiecie się z naszego dzisiejszego artykułu.

Klasyczne drzwi wejściowe pasują do tradycyjnych domów i budynków, w których chcemy podkreślić ponadczasowy klimat architektury. Taki typ drzwi wykonuje się najczęściej z drewna sosnowego lub dębowego barwionego na jeden z klasycznych kolorów imitujący różne gatunki drewna. Mamy więc do wyboru na przykład drewniane drzwi wejściowe w wielu odcieniach dębu (dąb bielony, dąb stary, dąb złoty, a nawet dąb bursztynowy), drzwi w kolorze orzecha, wiśni, winchester, a także imitujące drewno egzotyczne teakowe. Ważne jest, by wyraźnie zaznaczała się na nich faktura słojów podkreślająca naturalny materiał wykonania.

Zdjecie 2.jpg

Drzwi CAL, kolekcja Klasyczna Koruna

Czym wyróżniają się klasyczne drzwi zewnętrzne?

 

Drzwi klasyczne cechuje tradycyjna forma i bogato zdobione detale. Nie oznacza to jednak, że nie można dobrać modelu w wariancie minimalistycznym. Klasyczne drzwi wejściowe mogą mieć więcej lub mniej wzorów w postaci frezów, być pełne lub mieć różnego rodzaju przeszklenia. Często w drzwiach klasycznych montuje się okucia i klamki w stylu retro ze szczotkowanej i barwionej stali. Pięknie prezentują się drzwi klasyczne dwuskrzydłowe, znakomicie pasujące do większych domów i rezydencji. Klasą samą w sobie są drzwi łukowe lub z naświetlami łukowymi.

Zdjęcie 3.jpg

Drzwi CAL, kolekcja Klasyczna Sokół

Jedną z polskich firm, która ma w swojej ofercie szeroki wybór drewnianych drzwi w tradycyjnym stylu jest firma Drzwi CAL. Kolekcja Klasyczna oraz Kolekcja Luksusowa z pewnością spodobają się miłośnikom tradycyjnych rozwiązań. Drzwi z Kolekcji Luksusowej CAL https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne-kolekcje/luksusowa/ oparte są na nowoczesnych konstrukcjach, dzięki czemu jako jedyne na rynku podlegają dwudziestoletniej gwarancji! Produkowane są ze specjalnie dobranego drewna dębowego i wykańczane ręcznie. Dzięki temu nadają budynkowi niezwykle eleganckiego charakteru. Ta linia drzwi zewnętrznych CAL posiada wysoką klasę dźwiękoszczelności, dzięki czemu wnętrze domu jest dobrze izolowane od hałasów pobliskiej ulicy czy dochodzących od sąsiadów. Ponadto drzwi te spełniają normy cieplne NF 40 ustalone dla domów energooszczędnych.

Zdjęcie 4.jpg

Drzwi CAL, kolekcja Luksusowa Dhaulagiri

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klasycznych drzwi wejściowych do domu?

 

Poza estetyką i starannością wykonania, ważna jest aby nasze klasyczne drzwi były ciepłe. Tu należy złożyć ukłon w stronę nowoczesnych technologii produkcji, które zapewniają niskie straty ciepła. Obecnie bez problemu można znaleźć w ofercie polskich producentów drzwi zewnętrznych ciepłe, w tym modele drzwi pasywnych.

 

Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę kupując drzwi zewnętrzne jest klasa antywłamaniowości. Tym parametrem określa się podatność drzwi na ewentualne włamanie. Rozważając zakup drzwi zwróć uwagę, czy są odporne na włamania i odpowiednio zabezpieczone, na przykład czy mają wręg antywyważeniowy. Dzięki temu drzwi jest bardzo trudno wyważyć, nawet przy ewentualnym wyłamaniu zawiasów.

Zdjęcie 5.jpg

Drzwi CAL, kolekcja Luksusowa Nanga Parbat

Więcej informacji na temat najlepszych standardów klasycznych drzwi wejściowych znajdziesz na: https://www.drzwi-cal.pl/