Sukienki, spódnice, spodnie, bluzki, kamizelki i płaszcze oraz inne okrycia wierzchnie mogą przyciągać uwagę dzięki elementom takim jak klamra i zapięcie. Warto zatem podkreślić, że oblicze ubrań i dodatków potrafi zmienić nie tylko zastosowanie ciekawych wzorów, fasonów i materiałów, ale również drobnych elementów ozdobnych. Dowiedz się, dlaczego konkretnie klamry i zapięcia są częściami, na których także warto skupić się podczas robienia zakupów i tworzenia stylizacji.

Klamra – element ozdobny sukienki, płaszcza, paska oraz innych ubrań i dodatków 

Aby stworzyć modną stylizację, warto dopracować ją w szczegółach. Coraz częściej modowe trendy skupiają uwagę na pozornie niewielkich elementach, które stają się pożądanym dodatkiem zarówno w odzieży, jak i w akcesoriach. Klamra to element, który można spotkać w różnego rodzaju sukienkach – może ją mieć m.in. sukienka kopertowa, szmizjerka, sukienka koktajlowa oraz każda, w której ma zostać podkreślona zgrabna i szczupła talia. Co warto podkreślić, niewielka klamra może być stosowana w sukienkach oraz bluzkach odcinanych pod biustem, co z kolei wysunie go na pierwszy plan. Taki element jest również niezastąpiony w okryciach wierzchnich takich jak płaszcz i kurtka. W tego typu ubraniach to właśnie klamra jest najczęściej widoczna i ozdobna, przez co zwraca uwagę innych.

Warto podkreślić, że klamry to także niezbędny element paska np. do spodni. I tu z kolei moda męska uznaje go jako coś standardowego, niewartego podkreślenia, a z kolei w modzie damskiej może być to najbardziej ozdobny element stylizacji, który sprawdzi się nawet w oficjalnych stylizacjach do biura typu garsonka, biała koszula i spódnica bądź spodnie. W takich stylizacjach właśnie klamra będzie nadawała indywidualnego charakteru ubraniu. Sprawdzą się także jako element ozdobny np. torebek lub biżuterii. Warto wiedzieć, że klamry i klamerki dostępne w ofertach producentów najczęściej wykonane są z metalu bądź plastiku oraz dodatkowo mogą być powlekane i niklowane.

Zapięcia – kolejny element odzieży lub dodatków do niej, który zwraca uwagę

Zapięcia to popularne elementy zarówno odzieży, jak i bielizny oraz dodatków. Co warto podkreślić, to podobnie jak klamra, zapięcie może sprawić, że sukienka, płaszcz, biustonosz lub torebka będą przyciągały uwagę wyjątkowym szczegółem. Dlatego też, zapięcia (dostępne np. w ofercie firmy Krawgors z Ksawerowa) mogą być pożądanym elementem odzieży lub dodatków do niej, który sprawi, że stylizacja będzie oryginalna.

[avg] ([per]) [total] vote[s]