Eksperci mówią, że już w trakcie kupna działki należy pomyśleć o zapewnieniu bezpieczeństwa budynkowi, który tam powstanie. Z oczywistych względów dom położony na uboczu, z dala od zabudowań jest bardziej narażony na włamania niż ten znajdujący się w centrum miasta. Kiedy zatem warto zdecydować się na ochronę swojego domu i jak się za to zabrać?

Niespokojna okolica

Na ochronę dobrze jest na pewno zdecydować się wówczas, gdy w okolicy zaczyna dochodzić do kradzieży. Nie zawsze jest to jednorazowy incydent, czasem złodzieje lubią wracać w to samo miejsce. Systemy alarmowe i monitoringowe, takie jak ma w swojej ofercie firma Electronic Box, znacznie zwiększają bezpieczeństwo nieruchomości oraz wartościowych przedmiotów znajdujących się w środku. Sygnałem ostrzegawczym powinny być również podejrzane osoby czy samochody zaobserwowane w najbliższym sąsiedztwie. Często takiego typu wizyty mają na celu poznanie zwyczajów domowników przed planowaną kradzieżą. Należy więc zachować czujność i zwracać uwagę na tego typu sygnały.

Sezon wakacyjny i urlopowy

Prawdziwym rajem dla wielu złodziei jest sezon wakacyjny i urlopowy. Dlatego też o ochronę swojego domu warto zadbać wyjeżdżając na urlop, gdy w mieszkaniu czy domu nikogo przez jakiś czas nie będzie. W czasie wakacji kradzieży jest naprawdę sporo. Jednak dzięki nowoczesnym systemom ochrony czy monitoringu można spać bezpiecznie. Ochrona często jest niezbędna również wówczas, gdy działka, na której znajduje się dom znajduje się w znacznym oddaleniu od innych zabudowań czy w ogóle poza strefą zamieszkania. Dotyczy to również domostw zlokalizowanych w lesie, których w czasie nieobecności domowników nikt nie może kontrolować. To prawdziwa gratka dla wielu złodziejów.

W jakie urządzenia warto inwestować?

W takiej sytuacji pomoc ze strony agencji ochrony bądź zainteresowanie w budynku sterowanego zdalnie monitoringu często jest koniecznością. W tym przypadku warto zainwestować w dobrej jakości czujnik, który nie włączy się, gdy na terenie posesji pojawią się jedynie zwierzęta. Ponadto ochrona bywa niezbędna wówczas, gdy w domu mieszkają osoby samotne i starsze. W takim przypadku podstawą jest zadbanie o ich bezpieczeństwo. Osoby, które mieszkają na co dzień same, często wieczorami czy nocą nie czują się zbyt bezpiecznie. Gdy mają świadomość, że są pod ochroną, mogą spać spokojnie i bez obaw, że dojdzie do włamania bądź kradzieży. Warto o tym pomyśleć w odpowiednim momencie, zanim dojdzie do kradzieży lub włamania i gdy będzie już za późno.

[avg] ([per]) [total] vote[s]