Ciepła, miękka i jedyna w swoim rodzaju. Nie bez przyczyny robi się z niej kapcie wełniane, odzież, pościel czy materace. Posiada wiele atutów i jest przyjazna również dla środowiska. Wyroby z wełny idealnie sprawdzą się na prezent. Jest ona bardzo przyjazna, zdrowotna i przede wszystkim wygodna. Chroni przed utratą ciepła i wchłania wilgoć, dlatego tak dużo z nas uwielbia nosić domowe kapcie z wełny.

Wełnę kochali już nasi dziadkowie i tak zostało do dziś. Babcia zasypiała w grubej wełnianej kołdrze, a dziadek urządzał wycieczki do kuchni w wełnianych kapciach. Niosąc gorącą herbatę zmierzał do pokoju, by zanurzyć się w lekturze i otulić białym wełnianym kocem. Moda wraca i są na to dowody! Współczesny styl życia i pośpiech nie ułatwia, ponieważ przynosi same choroby cywilizacyjne. Unikamy sportu, jemy obiad na mieście i towarzyszy nam codzienny stres. Czas się zrelaksować i podarować sobie wyroby z wełny a idealne będą kapcie wełniane czy ciepły koc.

Domowe kapcie z wełny

Kapcie wełniane to nie tylko wygodne domowe obuwie. Oprócz właściwości estetycznych mają również działanie prozdrowotne. To idealne rozwiązanie dla osób, które często chorują, mają problem z nadmiernym poceniem czy z chorobami układu krążenia. Osoby, które borykają się z wiecznie zimnymi stopami, w wełnianych kapciach znajdą ulgę, a to, dlatego, że wełna chroni przed utratą ciepła jak i bardzo dobrze wchłania wilgoć. Posiada ona także takie plusy jak:

  • odporność na zapachy,
  • podatność na zagniecenia,
  • ciężko ją zmoczyć,
  • pochłania promieniowanie UV,
  • eliminuje rozwój bakterii i roztoczy,
  • nie drażni skóry.

Kapcie wełniane to przede wszystkim wygoda i doskonała izolacja cieplna, dzięki niej nie zmarzniemy w jesienne i zimowe wieczory. Kapcie domowe mogą występować w kilku wersjach, np. klasyczne wsuwane pantofle, bambosze nad kostkę czy nawet zdrowotne skarpety – mówi ekspert ze sklepu RUNO, oferującego wyroby zdrowotne z wełny.

Wełna pomaga na zdrowie

Kołdry wełniane są całoroczne. Zimą zabezpieczają przed utratą ciepła, a latem dbają o dobrą cyrkulację powietrza. Wełna po zetknięciu z ciałem daje przyjemne uczucie przytulności, działa leczniczo na dolegliwości związane z kręgosłupem, chorobami układu krążenia i posiada właściwości antyreumatyczne. Kiedy po całym dniu pracy przy komputerze mamy ochotę się odprężyć – nie ma nic lepszego niż drzemka w wełnianej krainie snów. Wełna może również kojarzyć się negatywnie. Oczami wyobraźni widzimy gryzące swetry rodem z PRL-U czy nieciekawy design. To błąd! Dyskomfort i drapanie to stare dzieje. Teraz wszystko zmieniło się na plus! Produkty są naturalne, ekologiczne, miłe w dotyku i służą przez lata a kapcie wełniane dają ulgę dla stóp po całym dniu wysiłku i przyjemnie grzeją w chłodne dni.