Frezowanie to usługa szerzej kojarzona z zakładami obróbczymi. Mało kto jednak wie, że termin ten odnosi się również do działalności… kominiarskiej. Frezowanie komina stanowi jeden z najważniejszych i najbardziej wymagających zabiegów kominiarskich, opierających się na usuwaniu nadmiaru spalin i sadzy z przewodu kominowego. Na czym to polega?

Frezowanie komina w praktyce

W procesie frezowania kominiarskiego wykorzystuje się frez kominowy.

To narzędzie pozwalające na usuwanie zbędnych warstw gruzu oraz zalegających substancji i produktów spalania, utrudniających codzienne funkcjonowanie komina. Efektem działania frezu jest mechaniczne poszerzenie komina, dzięki czemu w jego wnętrzu można umieścić wkład kominowy – objaśnia ekspert firmy KOMINO, świadczącej profesjonalne usługi kominiarskie.

Opłacalność usługi

Frezowanie komina to doskonały sposób na rekonstrukcję uszkodzonego bądź zużytego systemu kominowego. Poszerzona średnica rozwierconego komina przyczynia się do zwiększenia prześwitu i udrożnienia instalacji. Proces frezowania jest też przydatny w sytuacji, gdy chcemy przystosować komin do opalania piecem stałopalnym. Usługa jest nieinwazyjna, tzn. nie oddziałuje na wnętrza domów czy mieszkań. Frez działa wyłącznie wewnątrz komina, w związku z czym nie obliguje nas do sprzątania po zakończeniu robót.

Wskazania do frezowania

Z usługi frezowania należy skorzystać w przypadku, gdy chcemy rozwiercić komin z celu zwiększenia jego wewnętrznej, zatkanej części.

Wskazaniem do robót jest też poprawa komina lub podłączenie pieca/innego urządzenia grzewczego wytwarzającego więcej ciepła niż urządzenie uprzednio zainstalowane. Ponadto, frezowanie zaleca się w przypadku kominów nieszczelnych, których naprawa wymaga zamontowania wkładu kominowego bądź wzmocnienia specjalistyczną masą plastyczną – zaważa przedstawiciel firmy KOMINO.

Komu powierzyć usługę frezowania?

Usługa profesjonalnego frezowania komina wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczonej kadry fachowców. Tylko najlepsze firmy są w stanie jej podołać, gwarantując całkowitą sprawność funkcjonowania systemu kominowego. Przedsiębiorstwem świadczącym usługę frezowania jest między innymi KOMINO z Bartkowa koło Dobroszyc (województwo dolnośląskie). Pracownicy KOMINO wykonują prace w trybie jednodniowym, zapewniając 60 miesięcy gwarancji na oferowane roboty. Szczegóły na stronie usługodawcy.

[avg] ([per]) [total] vote[s]