Balkon francuski

Balkony francuskie to nie to, do czego większość z nas jest przyzwyczajona. Nie zapewniają miejsca na odpoczynek i są z pozoru znacznie mniej funkcjonalne niż ich tradycyjne odpowiedniki. Ograniczają się do dużej szyby i balustrady niemal do niej przylegającej, z rzadka zostają wzbogacone o niewielkich rozmiarów płytę, na której można stanąć lub postawić doniczkę z kwiatem. Balkony francuskie jednak wracają do łask i coraz częściej możemy zauważyć je na nowych budynkach. Dlaczego architekci znów sięgają po nie w swoich projektach? Balkony francuskie nie są wynalazkiem obecnie modnego minimalizmu. Architektura zna je już od baroku, a dzisiaj jedynie dostały drugie życie. Doceniamy je ze względu na szereg zalet. To nie tylko kwestia obecnych trendów i ich eleganckiego i klasycznego wyglądu. To coś znacznie więcej niż wysmuklenie budynków, w których mieszkamy. Balustrady francuskie ze stali nierdzewnej to przede wszystkim trwałość i bezpieczeństwo dla domowników. Za co jeszcze doceniamy balkony francuskie?

Brak praktycznej płyty sprawia, że balkony francuskie nie służą wypoczynkowi, z którym najczęściej kojarzą się ich tradycyjne odpowiedniki. Nie dają również możliwości rozłożenia suszarki na pranie czy przechowywania rowerów. Mimo braku powszechnie znanych funkcjonalności, ich popularność ciągle rośnie. Dlaczego balkony francuskie są coraz chętniej wybierane przez architektów?

Okazuje się, że balkony francuskie są przede wszystkim znacznie tańsze. Cena natomiast często jest bardzo istotna. Budowa i wykończenie domu to bardzo duży wydatek i nie zawsze na wszystkie najlepsze rozwiązania nas stać. Możliwość choćby minimalnej oszczędności jest więc naprawdę mile widziana. W przypadku balkonów francuskich nie dolicza się kosztów montażu płyty i wzmocnień. Wziąwszy pod uwagę pozostałe zalety balkonów francuskich, nie dziwi ich ostateczny wybór.

Balkony francuskie dają dostęp do naturalnego światła w znacznie większym stopniu niż klasyczne okna. Są znacznie większe. W przeciwieństwie do standardowych balkonów, nie posiadają wnęk czy dachów, które ograniczałyby dopływ słońca do środka domu. Idealnie więc sprawdzają się w wąskich i długich pomieszczeniach, w których okno znajduje się na krótszej ścianie. Balkony francuskie pozwolą na dodatkową oszczędność na energii elektrycznej.

Najczęściej wybieranymi wśród wszystkich modeli są balkony francuskie ze stali nierdzewnej. Pozostają bowiem jednocześnie praktyczne oraz estetyczne. Stal nierdzewna to materiał bardzo odporny na uszkodzenia i duży ciężar, który nie poddaje się korozji pod wpływem zmieniających się warunków atmosferycznych. Pozostaje również plastyczny, więc może naprawdę ładnie się prezentować.

Czy warto wybrać balkony francuskie?

Balkony francuskie mają naprawdę wiele zalet, których nie sposób nie docenić. Oprócz wytrzymałości na ciężar i zmienną pogodę, oferują również piękny wygląd twojemu domowi. Nie ma nic dziwnego w tym, że to dla nas ważne – mamy spędzić tam całe życie, a nawet przekazać go swoim dzieciom. Tymczasem balkony francuskie ze stali nierdzewnej są rozwiązaniami ponadczasowymi, które wpisują się w zdecydowaną większość trendów. Łączą w sobie minimalizm i elegancję, a te nigdy nie wychodzą z mody.

Nie istnieją rozwiązania, które nie miałyby wad. Balustrady francuskie nie muszą się podobać wszystkim i z pewnością nie trafią w wiele gustów. Jednocześnie jednak warto podkreślić szereg ich zalet, o których wciąż za mało się mówi, podczas gdy mogłyby współistnieć w obrębie jednego domu z klasycznymi rozwiązaniami. To funkcjonalne i trwałe rozwiązania, które pozwolą ci wpuścić do środka jeszcze więcej światła.

Rate this post