Obecnie na rynku istnieje ogromna oferta środków do prania. Przy ich wyborze kierować możemy się ceną, marką, ale również konsystencją i sposobem działania. Producenci cały czas udoskonalą swoje produkty, tak, aby wykazywały jak najlepsze działanie. Głównym zadaniem środków do prania jest gwarantowanie czystości i dokładnie usuwanie zabrudzeń z ubrań. Najlepszym rozwiązaniem dla wielu osób z pewnością pozostaje proszek do prania, jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się także kapsułki piorące. Na czym polega działanie poszczególnych środków piorących?

Proszek do prania

Przy wyborze środka piorącego wiele osób kieruje się przyzwyczajeniem i decyduje się na popularny proszek do prania. Jego formuła jest na bieżąco zmieniana i modyfikowana, tak, aby działał zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem.

 Istnieją proszki specjalne dopasowane do różnego rodzaju ubrań – białych lub kolorowych, tak, aby gwarantowały odpowiednie czyszczenie. Co więcej, dzięki temu, że są przebadane dermatologicznie i hipoalergiczne będą bezpieczne nawet do prania ubrań dzieci o delikatnej skórze. – jak podkreśla przedstawiciel Euro Drogeria oferującej środki chemii niemieckiej. 

Większość z nas wie, że używanie proszku polega na wsypaniu jego odpowiedniej i odmierzonej ilości do dozownika na pranie. Należy jednak pamiętać o regularnym czyszczeniu podajnika, aby nie dopuścić do powstania kamienia szkodliwego dla pralki. W przypadku proszku do prania koniecznie jest także stosowanie płynu do płukania w celu zmiękczenia i jednocześnie nadania świeżego zapachu ubraniom. Obecnie wiele osób decyduje się na zakup proszków niemieckich producentów, których skoncentrowana formuła wykazuje lepsze działanie. Przede wszystkim polega ona na możliwości użycia mniejszej ilości proszku do prania, przy jednoczesnym uzyskaniu zadowalającego efektu, co bez wątpienia pozostaje bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Co więcej, zagraniczne środki piorące mają intensywny zapach, który znacznie dłużej utrzymuje się na rzeczach.

Kapsułki piorące

Kapsułki do prania to najnowsza technologia, która już od początku cieszy się dużym zainteresowaniem. Skoncentrowana moc piorąca zamknięta jest w małej tabletce, która w kontakcie nawet z letnią wodą ulega rozpuszczeniu. Niektóre kapsułki do prania występują także z dodatkiem odplamiacza lub z płynem do płukania, co eliminuje konieczność posiadania innych środków piorących. W kapsułce elementy te są odseparowane od siebie, a ich uwolnienie następuje stopniowo w odpowiednim momencie cyklu prania. Jedną kapsułkę wystarczy położyć na dnie bębna, a następnie umieścić tam rzeczy do prania. Nawet jeśli zdarzy się, że folia nie rozpuści się całkowicie, nie wpłynie to na jakość działania środka piorącego oraz nie pozostawi on żadnych szkodliwych i widocznych śladów. Tak jak w przypadku proszków do prania kapsułki podzielone są ze względu na przeznaczenie – do białych lub kolorowych rzeczy. Z racji tego, że kapsułki nie zbrylają się ani nie wilgotnieją, ich przechowywanie pozostaje zdecydowanie wygodniejsze.

Jaki środek wybrać do prania?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, który detergent sprawdzi się lepiej. Tak naprawdę zależy to od efektu, jaki chcemy uzyskać, z jakiego materiału i jakiego koloru będą ubrania, a także od tego ile chcemy zapłacić za środek piorący. Proszek lepiej sprawdzi się podczas cyklów dłuższego prania, ponieważ będzie miał wystarczającą ilość czasu na całkowite rozpuszczenie się, a tym samym dokładne usunięcie uporczywych plam. Co więcej, będzie odpowiedni do prania ręcznego, z racji tego, że wystarczy odmierzyć odpowiednią jego ilość, a następnie rozpuścić ją w wodzie. Z kolei kapsułki piorące są lepszym rozwiązaniem w przypadku szybkich prań. Do krótkich cyklów o niskiej temperaturze należy dodać jedną kapsułkę, a jej dobra rozpuszczalność sprawi, że ubrania szybko i dokładnie się wypiorą. Wybór kapsułek wyposażonych w płyn zmiękczający to również bardziej ekonomiczne rozwiązanie, z racji tego, że nie potrzeba dodatkowego środka, aby nadać ubraniom przyjemny zapach.

Rate this post