Są różne rodzaje rolet i żaluzji, które pozwalają na dowolne kontrolowanie dostępu światła do wnętrza. Niektóre pomieszczenia charakteryzują się jednak szczególnie silnym nasłonecznieniem, dlatego wymagają dodatkowej ochrony przed promieniami wpadającymi do wnętrza. Jakie rolety stosować zatem tam, gdzie światła jest bardzo dużo? Przeczytaj tekst, aby poznać dostępne opcje.

Rolety – które najlepiej chronią przed słońcem?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów rolet, a różnią się one od siebie między innymi tym, że zaciemniają pomieszczenia w różnym stopniu. Czynnik ten zależy w dużej mierze od materiału, z którego są wykonane te produkty. Rolety pokojowe wyprodukowane z cienkich tkanin będą przepuszczały część promieni słonecznych mimo zasłonięcia okna. A zatem, jeśli się na nie decydujesz, a zależy Ci na zacienieniu, wybieraj ciemniejsze kolory.

Ciekawą opcją są produkty Dzień-Noc, w których stosuje się dwie warstwy materiału, dzięki czemu regulacja nasłonecznienia jest bardzo łatwa i ma szeroki zakres – wyjaśnia pracownik firmy DORAN.

Jeszcze lepszą ochronę mogą zapewnić z kolei rolety zewnętrzne. Na wybór jednej z opcji powinno wpłynąć zatem to, na jak dużej kontroli światła zależy użytkownikom danego pomieszczenia. Większe nasłonecznienie w salonie może nie stanowić problemu, ale w sypialni będzie już uciążliwe, dlatego jeśli jej okna wychodzą na południe, warto zainwestować w szczelne rolety.

Dlaczego wybór rolet jest tak ważny?

Rolety mogą stanowić niebanalny element dekoracyjny, ale przede wszystkim są to bardzo przydatne akcesoria. Ich główną funkcją jest ograniczanie dostępu światła do wnętrz, ale w ten sposób można też zmniejszyć temperaturę w pomieszczeniach, co wpłynie na komfort życia mieszkańców. Jasność oraz temperatura w sypialni mają również niebanalne znaczenie dla jakości snu. Poza aspektem praktycznym, ważne są też kwestie estetyczne. Rolety pokojowe są obecnie dostępne w różnych wersjach, różnią się od siebie między innymi materiałem wykonania, sposobem obsługi czy barwą. Większość z nich jest pozioma, ale dostępne są również wersje pionowe. Gama kolorystyczna jest bardzo duża, dzięki czemu produkty te można łatwo dopasować do wielu wnętrz, zarówno do tych urządzonych klasycznie, jak i nowocześnie. Można też wybrać sposób ich obsługi – automatyczny będzie zdecydowanie wygodniejszy. Warto zapoznać się z opcjami dostępnymi na rynku i wybrać najlepszą dla siebie, zarówno pod względem estetyki, jak i praktyczności, wytrzymałości oraz wygody. Przede wszystkim zwróć uwagę na to, jak duże zacienienie mieszkania zapewnią Ci rolety.

Rate this post