Rolety zewnętrzne to coraz bardziej popularne wyposażenie domów i innych obiektów. Chronią budynki przed włamaniem, izolują przed hałasem z zewnątrz i zatrzymują ciepło w budynkach. Nowoczesne rolety zewnętrzne są praktyczne i wyjątkowo estetyczne. Co warto wiedzieć o funkcjach rolet zewnętrznych, które są montowane od zewnątrz przed oknem lub drzwiami? – Sprawdźmy.

Ochrona budynku przed włamaniem

Wielu inwestorów decyduje się na montaż rolet zewnętrznych przy oknach i drzwiach, by zapewnić ochronę budynku przed niepożądanymi gośćmi, a więc przed włamaniem – dotyczy to zarówno obiektów na obrzeżach miast, jak i w miastach. Rolety zewnętrzne montowane są w prywatnych domach i innych obiektach, jak sklepy, czy budynki, w których swoją działalność prowadzą różnego rodzaju firmy usługowe, jak salony fryzjerskie i kosmetyczne, biura podróży itd. Nowoczesne rolety zewnętrzne są odpowiednio zaprojektowane i wzmocnione, trudno je odgiąć, czy wyważyć, jest to więc rozwiązania antywłamaniowe. Zniechęcają nie tylko ciekawskich obserwatorów, od których chcemy się odciąć, ale i potencjalnych włamywaczy.

Ochrona przed hałasem z zewnątrz

Rolety zewnętrzne dodatkowo mogą ograniczać przenikanie dźwięków do wewnątrz obiektu. Dobre rolety zewnętrzne wyróżniają się właściwościami akustycznymi, co jest szczególnie ważne w miastach, a także przy ruchliwych ulicach i drogach szybkiego ruchu na obrzeżach miast. W budynkach nowo wznoszonych wykorzystać możemy rolety zewnętrzne w systemie podtynkowym lub rolety zewnętrzne w systemie nadstawnym. Te drugie nadają się także do wykorzystania w obiektach modernizowanych, podobnie jak rolety zewnętrzne w systemie adaptacyjnym.

Zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku

Rolety zewnętrzne dodatkowo służą do zatrzymywania ciepła wewnątrz obiektów, co szczególnie cenimy sobie w czasie mroźnych zim. Jak mówi nam przedstawiciel firmy DORAN z Poznania, nowoczesne rolety zewnętrzne są produkowane z blach z odpowiednią termoizolacją. Rolety zewnętrzne przyczyniają się zatem do zmniejszania strat ciepła, co za tym idzie, do obniżenia kosztów ogrzewania obiektu. Rolety, które oferowane są przez firmy specjalizujące się w sprzedaży i montażu wszelkiego rodzaju osłon okiennych, to rozwiązania praktyczne i estetyczne, dlatego cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród właścicieli firm, ale także wśród klientów indywidualnych. Dom wyposażony w rolety zewnętrzne wcale nie musi wyglądać jak zabudowana twierdza!

[avg] ([per]) [total] vote[s]