Wielu rodziców staje przed tym niełatwym zadaniem przynajmniej raz w roku – jak zorganizować imprezę urodzinową dla dziecka, tak by zarówno mały jubilat, jak i jego goście byli zachwyceni. O czym należy pamiętać i gdzie szukać inspiracji na wykreowanie świetnej zabawy? Czego unikać, a czego nie może zabraknąć na urodzinach malucha? Podpowiedzi znajdziecie w naszym artykule.

Miejsce na przyjęcie

Przyjęcie urodzinowe możemy zorganizować we własnym domu – jeśli tylko mamy wystarczająco dużo miejsca, by pomieścić małych gości i ich rodziców oraz zaplanowane atrakcje. Jednak taka opcja ma poważną wadę – rodzic wszystkim musi zająć się samodzielnie. Zatem musi zaplanować przebieg imprezy, przekąski, tort, dekoracje, zaproszenia czy pamiątki dla gości. Takie rozwiązanie oznacza też dużo poświęconego czasu, nic dziwnego, że wielu rodziców decyduje się skorzystać z oferty miejsc zajmujących się profesjonalną organizacją imprez okolicznościowych dla dzieci. Decydując się na urodziny malucha poza domem, rodzic ma mniej pracy, a w domu unika dodatkowego rozgardiaszu i bałaganu, takie rozwiązanie zapewnia również dodatkową opiekę dla latorośli i jej gości.

Animacje – gwarancja dobrej zabawy

Nie każdy rodzic ma pomysły na to, jak przygotować dzieciom bezpieczną i udaną zabawę, tak by maluchy nie nudziły się i nie marudziły. W tej sytuacji z pomocą przyjść mogą animatorzy – specjaliści od świetnych pomysłów na nietuzinkowe spędzanie czasu i pomysłowe przyjęcia urodzinowe. Dobrym przykładem może być tu Forteca Dziecięcego Speca Edu Rewolucje organizująca imprezy okolicznościowe dla dzieci zgodnie z różnymi tematami przewodnimi takimi jak Halloween, Hollywood, pidżama party, Walentynki, Safari, gry planszowe, moda, pidżama party i wiele innych. Impreza przygotowana przez profesjonalnych animatorów obejmuje m.in. przygotowanie odpowiedniej scenografii, zabawy i gry zgodne z daną tematyką, tort czy pamiątki dla gości.

Co w menu na urodziny?

Jeśli rodzic sam przygotowuje poczęstunek na urodziny, warto pamiętać, że kulinarne propozycje powinny być kolorowe, zróżnicowane i podane w ciekawy sposób. Mogą być to np. śmieszne przekąski, paluszki, cukierki, żelki oraz owoce. Przy wyborze tortu warto uwzględnić życzenia jubilata, zwłaszcza że wielu dzieciom marzy się np. tort z bohaterem z ich ulubionego filmu animowanego. Gotowy tort można też zamówić w cukierniach, które oferują ciasta w najchętniej wybieranych przez rodziców wzorach.