Zapach odgrywa we wnętrzu bardzo istotną rolę – daje poczucie bezpieczeństwa i ciepła, a także powoduje, że goście i domownicy lepiej się czują. Każdemu zależy na tym, aby we wnętrzu mieszkania roznosił się ładny zapach, ponieważ ma to znaczący wpływ na samopoczucie oraz odbiór domu. Odpowiednio dobrany zapach może pobudzić, zrelaksować, wyciszyć oraz stworzyć romantyczny nastrój. W zależności więc od zamierzonego efektu należy zastosować inną gamę zapachową. Jakie zapachy wybrać?

Wpływ zapachów na atmosferę we wnętrzu

Dobór odpowiedniego zapachu do wnętrza jest tak ważny, jak wybór perfum – musi pasować do danej przestrzeni. Gdy dobiera się kolory do domu, myśli się o tym, jaki będą miały wpływ na samopoczucie i jaki charakter stworzą we wnętrzu. Taka sama sytuacja jest z zapachem – w zależności od tego, jakiej atmosfery się oczekuje, taki aromat powinno się wybrać. Aromaterapia stanowi najpopularniejszy sposób na to, aby wpłynąć pozytywnie na nastrój.

Wiele elementów tworzy zapach we wnętrzu. Najbardziej polecanymi są jednak świece zapachowe i dyfuzory. Jeśli poszukujecie zapachu, który pomoże w zrelaksowaniu się i wyciszeniu, warto sięgnąć po naturalne aromaty. Mają one działanie antydepresyjne oraz pomagają w utrzymaniu lepszego snu. Poszukując kojącego zapachu można więc skusić się i wybrać takie nuty zapachowe, jak np. jaśmin, róża, czy drzewo sandałowe.

Całkowitym przeciwieństwem zapachów wyciszających są te z gamy pobudzającej, odświeżającej. Dodają energii, wprowadzają w pozytywny nastrój oraz rozjaśniają umysł. Takie zapachy, jak cytryna czy grejpfrut spowodują radosny, beztroski humor.

Gama zapachowa, która doda romantycznego nastroju, świetnie sprawdzi się natomiast w sypialni. Zapachy te rozbudzają zmysły i pomagają w zrelaksowaniu się, a także umilą wieczór we dwoje. Do grupy tej należą aromaty piżma, drzewa sandałowego, wanilii oraz cynamonu.

Dlaczego warto stosować zapachy we wnętrzach?

Zapachy pomagają stworzyć we wnętrzu unikalny klimat, dopasowany do nastroju oraz potrzeb. W zależności od tego, czego się oczekuje, zapachy mogą pobudzać, zrelaksować oraz stworzyć romantyczny klimat.

Decydując się na zakup perfum do wnętrza, należy korzystać jedynie z oferty renomowanych firm oferujących ich sprzedaż. Starannie dobrane nuty zapachowe pozwolą stworzyć unikalny klimat w pomieszczeniu.

Rate this post