Powieszenie obrazu często łączy się z koniecznością uciążliwego wiercenia w ścianie. Jest to czynność pracochłonna, wymagająca dodatkowych narzędzi, precyzji, a także pozostawiająca ubytki w ścianie i psująca jej estetykę. Na szczęście z pomocą przychodzą nam sprawdzone sposoby na montowanie obrazu bez wiercenia; szybkie i komfortowe. Sprawdź, jakie?

Do najbardziej popularnych metod wieszania obrazów bez konieczności wiercenia należy użycie klejów montażowych oraz dwustronnych taśm samoprzylepnych. Z pomocą przychodzą także nowoczesne i innowatorskie aluminiowe profile. Który sposób wybrać? Jak duży ciężar jest w stanie unieść taśma samoprzylepna? Przekonaj się sam.

Kleje montażowe

Kleje montażowe to jedna z najbardziej uniwersalnych oraz popularnych metod wieszania obrazów bez wiercenia w ścianie. Można ich użyć na każdej powierzchni, takiej jak cegła, drewno, tworzywa sztuczne, metal czy ceramika. Są chętnie wybierane przez osoby urządzające domy i mieszkania, gdyż doskonałe nadają się do wieszania zarówno bardzo lekkich, jak i ciężkich obrazów.

Kleje montażowe mogą różnić się między sobą, w zależności od wybranego rodzaju. Te bardziej specjalistyczne wymagają, aby mocowany elementem z nałożonym klejem od razu przyłożyć w wyznaczone miejsce, odłączyć i pozostawić na 15 minut. Następnie należy ponownie przycisnąć go do podłoża.

Aluminiowe profile

Nowatorską i innowacyjną metodą wieszania obrazów będzie zainstalowanie specjalnych, aluminiowych szyn, dostępnych na rynku pod nazwą systemów Newly, oferowanych przez firmę Sayart. Montuje się je ściśle przy suficie za pomocą klipsów. Następnie na całej ich długości mocuje się linki. Są one również chętnie wybierane co pozostałe metody, gdyż nie tylko nie uszkadzają ścian, lecz również pozwalają na maksymalne obciążenie szyny do 20kg na metr. Kolejną ich zaletą jest możliwość wielokrotnej zmiany ekspozycji, dzięki czemu możemy zmieniać wystrój naszego wnętrza bez szkód dla ścian. Aby zainstalować system Newly nie jest potrzebna pomoc fachowca, czy użycie specjalnych narzędzi. Profile możemy dostosować do wystroju całego mieszkania, malując je na dowolny kolor.

Taśmy samoprzylepne

Jeśli zależy nam na czasie i chcemy szybko zawiesić obraz bez dziurawienia ścian, zastosujmy dwustronną taśmę samoprzylepną. Jej pojedyncze paski utrzymują ciężar od 0,75 do 2kg lub 6 kg, dzięki czemu możemy wieszać także cięższe przedmioty. Przy zastosowaniu większej  ilości pasków lub taśmy super mocnej, taśma z jednej rolki utrzyma do 120kg.

Jest to rozwiązanie idealne na skosy, gdzie tradycyjna metoda wieszania na gwoździu zawodzi. Taśmy te przeznaczone są do wielokrotnego użytku. Ich paski można łączyć i rozłączać aż do 5 000 razy, dzięki czemu taśmy przylepne stały się jedną z bardziej uniwersalnych metod wieszania obrazów.

[avg] ([per]) [total] vote[s]