Syntetyczny trawnik to doskonałe rozwiązanie nie tylko do ogrodów, ale również na balkony i tarasy, na które wprowadza odrobinę natury i urozmaica wygląd całej przestrzeni. Aby jednak mieć pewność co do tego, że będzie on zarówno miękki w dotyku, jak i będzie wyglądać naturalnie, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Czym kierować się przy wyborze sztucznej trawy balkonowej i jak należy o nią dbać? Podpowiadamy.

Jak wybrać sztuczną trawę na balkon?

Wybierając sztuczny trawnik, przede wszystkim należy kierować się jej miejscem przeznaczenia. Jeśli ma być on ułożony na balkonie, wszelkie prace pielęgnacyjne powinny być ograniczone do minimum. Trawa na balkon musi być odporna na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, zwłaszcza nadmiernych promieni słonecznych, pod wpływem których mogłaby się zniszczyć. Warto także wybrać wariant w rolkach, który można przyciąć i dopasować w zależności od wielkości balkonu.

W związku z tym dobrym wyborem będzie gruba i bardzo gęsta sztuczna trawa dostępna w DK-SHOP. Swoim wyglądem do złudzenia przypomina naturalny trawnik, a co więcej pozostaje niezwykle miękka w dotyku, dzięki czemu można chodzić po niej boso i cieszyć się namiastką natury. Poza tym wyróżnia się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak mrozy, zmienne temperatury i intensywne słońce, co sprawia, że może zdobić balkon niemal przez cały rok.

Warto dodatkowo wspomnieć o tym, że trawnik wykonany jest z włókien polipropylenowych oraz polietylenowych, czyli materiałów przyjaznych dla środowiska, niezawierających ciężkich metali. W rezultacie montaż sztucznej trawy nie niesie za sobą żadnych reakcji alergicznych, a co za tym idzie, będzie ona całkowicie bezpieczna w kontakcie ze zwierzętami lub wrażliwą skórą dziecka.

Jak dbać o sztuczny trawnik na balkonie?

Syntetyczna trawa nie wymaga praktycznie żadnych prac pielęgnacyjnych. Nie trzeba jej nawozić, podlewać ani kosić, ponieważ cały czas utrzymuje swój estetyczny wygląd. Nawet pod wpływem słońca nie wyblaknie i nie straci swojego zadbanego wyglądu, tak, jak ma to miejsce w przypadku naturalnej trawy.

Jej czyszczenie również nie wymaga dużych nakładów pracy. Wszelkie zabrudzenia można wyczyścić szmatką z wodą lub dodatkiem delikatnego detergentu, natomiast nadmiar kurzu wystarczy usunąć odkurzaczem. Warto jednak pamiętać o regularnym przecieraniu sztucznej trawy, które pozwoli na utrzymanie zachwycającego jej wyglądu przez wiele lat. Co więcej, raz na jakiś czas zalecane jest dokładne wyczesanie jej szczotką z twardym włosiem.

Rate this post