Wspólne wczasy to doskonała okazja do zacieśniania więzi między członkami rodziny, a także czas odpoczynku od codziennych trudów i obowiązków. Rodzinny urlop zazwyczaj poprzedza długie oczekiwanie i staranne planowanie. Przecież wybór miejsca wypoczynku powinien spełniać oczekiwania wszystkich, a nuda i rozczarowanie są absolutnie niedopuszczalne. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, szukając dobrego celu wyprawy.

Jeśli planujesz rodzinny wyjazd, zapewne zależy ci przede wszystkim na wygodnym noclegu i ciekawej okolicy. Hotel musi zapewniać wszelkie udogodnienia, by niczego wam nie zabrakło z daleka od domu. W otoczeniu ośrodka wypoczynkowego powinno też znaleźć się wystarczająco dużo atrakcji, by zadowolić zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Idealne miejsce na wczasy dla rodzin z dziećmi

Najpopularniejsze polskie kurorty znajdują się nad morzem i w górach, jednak pobyt w nich wiąże się z wygórowanymi cenami noclegów i koniecznością dzielenia przestrzeni z tłumem innych turystów. Ciekawą alternatywą są mniejsze miejscowości, które również mają wiele do zaoferowania.

Świetnym przykładem może być urokliwe miasteczko Milicz na Dolnym Śląsku. W najbliższej okolicy znajduje się wspaniały Park Krajobrazowy Dolina Baryczy z licznymi szlakami pieszymi i trasami rowerowymi. Turyści mogą wziąć udział w ekscytujących spływach kajakowych rzeką Barycz, poopalać się nad jednym ze stawów milickich, wziąć udział w dorocznych Dniach Karpia, a nawet zobaczyć ostoję uroczych koników polskich.

Najlepszy hotel na rodzinne wczasy

Szukając noclegu w Dolinie Baryczy dla całej  rodziny bierz pod uwagę przede wszystkim wielkość dostępnych pokoi. To ważne, zwłaszcza w sytuacji gdy podróżujesz z małymi dziećmi, których nie możesz zakwaterować w samodzielnym pokoju. Dobrym pomysłem jest wynajem całego apartamentu, dzięki czemu wszyscy będą mieli dla siebie wystarczająco dużo przestrzeni. Jeśli członkiem twojej rodziny jest także pies lub kot, z którym nie chcesz rozstawać się na czas urlopu, przed dokonaniem rezerwacji upewnij się, że hotel akceptuje zwierzęta domowe.

Kolejną istotną sprawą jest wyżywienie. Obecnie standardem powinno być śniadanie wliczone w cenę noclegu. Dla osób podróżujących z dziećmi rozsądnym rozwiązaniem jest znalezienie ośrodka wczasowego z restauracją, w której serwowane są także ciepłe dania. Taka opcja jest znacznie bardziej oszczędna i zdrowsza, niż stołowanie się w mieście – podpowiada nasz rozmówca z trzygwiazdkowego Hotelu Libero w Miliczu.

Pary podróżujące z potomstwem niekiedy obawiają się kosztów, związanych z noclegiem w hotelu i właśnie dlatego szukają kwater prywatnych. Warto pamiętać, że w dobrych hotelach bardzo często pobyt malucha w pokoju rodziców jest bezpłatny, a za ewentualną dostawkę dla większych dzieci zapłacimy znacznie mniej niż za osobę dorosłą.

[avg] ([per]) [total] vote[s]